Anasayfa / Genel / Technorati Doğrulaması

Technorati Doğrulaması

Technorati doğrulamam için bu yazıda 8W6NXYPRQJS9 kodunu yayınlamam gerekiyordu. Sizde bu şekilde size verilen kodu sayfanızda yeni bir yazı ekleyerek yayınlamalısınız. Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki yönergeleri takip edebilirsiniz.

Blog sahibi olup technorati yi duydunuz mu bilmiyorum ama blog sahiplerinin mutlaka üye olmasını gerektiren bir site olduğunu dusunuyorum.Çünkü google bu siteye çok önem veriyor.

ilk olarak www.technorati.com a giriyoruz ve join yazan yere tıklıyoruz.Profil bilgilerimızi yazıp joine tekrar tıklıyoruz ve sonrasında mailimize bir aktivasyon kodu geliyor.Aktivasyon kodunu onayladıktan sonra siteye giriş yapıyoruz.Giriş yaptıktan sonra resmimizin yanındaki kullanıcı adımıza tıklayıp kendi profilimize giriş yapıyoruz.Daha sonra Start a blog claim yazan kısıma blog adresimizi ekleyip claim butonuna basıyoruz.Karşımıza gelecek sayfada ;

Kısaca burdaki başlıkları açıklamak istiyorum :

  • Details; blog baslıgımızı URL (http://ahmetkolcu.org ) linkimizi yazıyoruz.
  • Site description; blogumuzla ilgili acıklama yapıyoruz
  • site categories; kısmında blogumuzun ilgili oldugu alanları seciyoruz
  • site tags; burayada blogumuzu tanımlamak için sitemizin belirten etiketleri giriyoruz ve proced the next step e tıkladıktan sonra işlem bitiyor.Son olarak size bir kaç dakika içinde technoratiden kod içeren bir mail gelecek ve bu mailde gelen kodu blogumuzda yeni makale yazar gibi ekliyoruz (benim bu makalemde yaptığım gibi )sonrasında technoratide blogumuzu onaylatıyoruz(Verify Your Claim Token) tıkladıktan sonra işlemimiz bitiyor.

Hakkında Ahmet Kolcu

Ahmet Kolcu , 1989 Gebze doğumlu olup İstanbulda ikamet etmektedir.

Bu Yazımı Okudunuz mu?

Sosyal Medya Uzmanı Hangi Özellikte Olmalı

Makale Başlıkları1 Sosyal Medya Uzmanı Hangi Özelliklere Sahip Olmalı ?2 Review Overview2.0.0.1 İmla Kuralları2.0.0.2 Anlatım …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir