Anasayfa / İnternet / “.com” Uzantısını Unutturacak 14 Yeni Domain Uzantısı
.com uzantısına alternatifler

“.com” Uzantısını Unutturacak 14 Yeni Domain Uzantısı

“.com” Uzantısını Unutturacak 14 Yeni Domain Uzantısı

GoDaddy firması bu yıl sonunda 14 yeni domain uzantısı hizmete sunacak ve duyduğunuzda siz de çok heyecanlanacaksınız. Çünkü artık klasik domain uzantıları olan “.com , .net, .org ” için istediğiniz domain isminde bir site açmanız çok  zorlaştı özellikle girişimcilerin yapmak istedikleri internet projeleri bu site isimleri yüzünden çoğu zaman aksamaktadır.

GoDaddy firmasının sunduğu 14 yeni uzantı ki içinde “.guru ve .photography ” uzantıları da mevcut artık jenerik domainler alabileceksiniz. Düşünsenize ,” mutfaktaki.guru” adlı bir sitenizin olduğunu .

Yazımın başında da belirttiğim üzere çoğu girişimci , girişimini dünyaya açmak için kullanacağı websitesine uygun ismi bulamıyor bulduğu zamanda başka biri tarafından farklı bir amaç için kullanılıyo olabiliyor.Bu yüzden bu alternatif uzantılar can simidi niteliğinde özellikle girişimcilerin imdadına yetişiyor. Buraya kadar olan yazımda şunu düşünmekte haklsınız  “peki kurumsallık açısından nasıl görünür ?”  

Her ne kadar Kurumsal site = com,net,org ile eşdeğer tutulsa da bu düşünce son zamanlarda geçerliliğini yitirmekte ve artık korkusuzca alternatif uzantılara yönelen kurumsal siteler görmekteyiz. Tabii ki bu dediklerim köklü firmalar için olmayabilir ama yeni boy gösteren firmalarda bu hala geçerlidir.

com uzantısını unutturacak 14 yeni domain
com uzantısını unutturacak 14 yeni domain uzantısı

 

Godaddy’nin duyurduğu 14 yeni uzantı şu şekilde :

1) .estate
2) .photography
3) .ventures
4) .guru
5) .bike
6) .clothing
7) .gallery
8) .singles
9) .camera
10) .lighting
11) .plumbing
12) .equipment
13) .graphics
14) .holdings

Bu 14 uzantı gelecek yıl açılacak ve bu uzantılarda da hayli bir rekabet olacak gibi görünüyor. Godaddy bu uzantılara önceden sipariş alabiliyor . Bildiğiniz üzere domain fiyatları bazen normalinden haylü yüksek olabiliyor , bu yüzden yeni açılacak uzantılar ile jenerik domain almak iyi bir yatırım olabilir.

Hakkında Ahmet Kolcu

Ahmet Kolcu , 1989 Gebze doğumlu olup İstanbulda ikamet etmektedir.

Bu Yazımı Okudunuz mu?

Twitter’da “Gizle” Özelliği Geldi !

Twitter’da “Gizle” Özelliği Geldi ! Twitter tasarım değişikliği ile beraber yeni özellikleri eklemeye devam ediyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir