Anasayfa / İnternet / Sevgililer Günü için E-Ticaret Fikirleri
sevgililer günü için e-ticaret fikirleri

Sevgililer Günü için E-Ticaret Fikirleri

Sevgililer Günü için E-Ticaret Fikirleri

Sevgililer günü yaklaştıkça ticaret siteleri yavaş yavaş kampanyalarını hazırlamaya başlarken , bazıları da şimdiden kampanyalarını sunmaya başladı bile. Tüketici harcamalarının bu ay ve 14 şubat zamanlarında hayli artış göstermesi hasebiyle , ilgili veya ilgisiz herkes bu dilimden pay almak için kampanyalar düzenliyor.

Bu makalemde E-Ticaret sitelerine vereceğim fikirler ile sevgililer günü için kalp kırıcı para göz satışlardan kaçınarak daha tatlı görünen satışlar yapmanızı sağlayacaktır.

1-Müşterilerinize E-Mail Gönderin

Müşterilerinize , sevgililer günü için mükemmel fikirleri oluşturan hediyeleri tanıtacak mail gönderin.Mail içerisinde ürünlerin resimlerini ekleyip onlara farklı ve güzel fikirler verecek düzenlemler yaparak sevgililer gününe yakın zamanlarda göndermeye başlayın. Peki bunun için doğru zaman hangi tarih aralığında olmalıdır ? En iyi zaman “şimdi”dir tabii ama ağırlıklı olarak alış-verişlerin en yoğun olduğu zaman olan 5-6 şubat tarihlerinde yapılması daha iyi olur.

2-Site Trafiğini Blog Yazınıza Yönlendirin

Sevgililer günü için benzersiz ve romantik fikirler ile alakalı blog yazısı yazın ve sevgililerin arama sonuçlarından gelen alternatif fikirler aramasını bu yazıya yönlendirmesini sağlayın.

3-Cinsiyete Göre Spesifik Vitrin Hazırlayın

Sitenizi ziyarete gelen potansiyel müşterilerinize onlara sevgililerine alabileceği en güzel hediyeleri kolayca bulabileceği ve hemen satın alabileceği bir sayfa  ve bu sayfada spesifik ayırımların olduğu bir alan yapın,mesela “erkekler için” ve “kadınlar için” gibi filtrelemeler. Bunun yanında ekstra filtremeler her zaman sitenizdeki alış-verişi artıracaktır mesela fiyat aralığı filtrasyonu , kategori filtrasyonu gibi gibi.

4- Siparişleri 14 Şubattan Önce Gönderim Garantisi Verin

Bu en önemli meselelerden biridir ve kesinlikle buna önem verip garantisini de vermelisiniz.Bu garantinizin olduğunu websitenizin görünür alanlarında belirmeyi unutmayın. Bu sene sevgililer günü Cuma gününe denk geldiği için daha öncesinde teslimat yapmanız daha kolay olacağı için şanslısınız ve bunun garantisini mutlaka vermelisiniz.

5-Ücretsiz Hediye Paketi Hediye Edin

Müşterilerin çoğunluğu , süprizi yapmak amacıyla hediyelerinin sevgililerinin eline direkt olarak ulaşılmasını talep ediyor .Hal böyle olunca müşterilerinize bu ücretsiz hediye paketi opsiyonunu hediyeleri almak için ödeme yapacakları sayfada seçenek olarak sunun. Sevgililerine hediyelerini direkt olarak ulaştırmak isteyen müşterileriniz bu seçenek ile mutlu olacaklar ve sizin değeriniz bir kat daha artacaktır.

6-Online Mağazanıza Romantik Hava Katın

Online mağazanızda sevgiyi yayın ve ürünlerinizin açıklamalrında kalbe dokunan cümleler yazın.Websitenizin logosunu bu güne özel düzenleyin ve sitenizin ilgili alanlarındaki dekoru bu güne özel değiştirin. Google’dan ilham alabilirsiniz :

sevgililer günü için google logoları
sevgililer günü için google logoları

7- Özel Müşteri Hizmeti Sağlayın

Müşteri hizmetleri özellikle online ticaret yapanlar için elzem olan hususlardan biridir. Müşteri hizmeti çok iyi olan bir firmanın her zaman satışları da iyi olur. Bugüne özel müşteri hizmetlerinize ekstra önem verin ve müşterilerinize daha hassas davranın , unutmayın ki özel günde özel kişiye kendilerini özel hissettirecek hediyelerini sizin sitenizden seçmek istiyorlardır.

8-Sosyal Medyayı Etkin Kullanın

Sosyal medya , en etkili reklam aracıdır kesinlikle ! Mağazanızın sosyal medya hesaplarında , yukarıda belirttiğimiz romantik sevgililer günü fikirlerini içeren blog yazılarınızı , yaptığınız promosyonları , ürünlerinizin resimlerini etkili bir biçimde yayınlayın.Özellikle pinterest , instagram daha sonra facebook ve twitter’da etkin olun. Gençler facebookta pek fazla dolanmadığı için  pinterest ve instagramı daha fazla etkin kullanmalı hashtaglerinizi iyi ayarlamalısınız.

9-Hediyeler için İade Garantisi Verin

Hadi kabul edelim ,herkes en güzel hediyeleri almayı ister ama herkes en güzelini alamaz. Sizde müşterilerinizin daha rahat hissettirmek için  onların sevdiklerine aldığınız hediyeleri gerektiğinde değişim veya geri iade edebilmelerine olanak sağlayın , en azından o güne özel. Bu geri iade veya değişim için yapacakları değişimde fiyatı ne kadar olursa olsun fiyatını göstertmemelerini temin edin.

10- Özel indirimler Yapın ve E-Kart Gönderin

Sevgililer günü aralığında özel indirimler yapmak ve onların duygularına ortak olmak emin olunki rakiplerinize nazaran sizi bir adım önde tutar.

 

Hakkında Ahmet Kolcu

Ahmet Kolcu , 1989 Gebze doğumlu olup İstanbulda ikamet etmektedir.

Bu Yazımı Okudunuz mu?

Twitter’da “Gizle” Özelliği Geldi !

Twitter’da “Gizle” Özelliği Geldi ! Twitter tasarım değişikliği ile beraber yeni özellikleri eklemeye devam ediyor. …

Bir Yorum

  1. Bu sevgiliye birşey almak ne kadar zor ya. Yeni sevgili olsam hiç zor değilde abi herşeyi almışım zaten ya.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir