Anasayfa / İnternet / Sosyal Medya Görseli Hazırlamak için 5 Pratik Araç

Sosyal Medya Görseli Hazırlamak için 5 Pratik Araç

Sosyal Medya Görseli Hazırlamak için 6 Pratik Araç

Sosyal medya hesaplarınızda içeriklerinize sürekli görsel eklemek mi gerekiyor ? Photoshop bilmediğiniz için zorluk çekiyor ve ekstra grafik tasarımcı işe almak istemiyor musunuz ? Tam adresindesiniz.

Daha önce bu makalemden twitter arka plan araçlarını anlatmıştım ve devamının geleceğini söylemiştim.Bu makalede vereceğim 6 pratik görsel araç ile , sosyal medyada gireceğiniz içeriklerin görsellerini kolayca hazırlayabileceksiniz.Girişi fazla uzatmadan sizi de sabırsızlandırmadan hemen araçları sıralamaya başlıyorum.

1-PicMonkey Online Resim Editörü

PicMonkey sitesi ücretsiz ve ücretli seçenekleri olup ücretsiz seçeneği ile  kullanıcılarına resimlerini kolayca düzenleyebilmelerine olanak sağlar. İçerdiği çeşitli çerçeve seçenekleri , özel efektleri ve yazı fontları ile resimlerinizi iyiden daha iyiye taşıyabilirsiniz. Ayrıca , resimlerinizin boyutlarını ayarlayabilir , onları kırpabilir ve kolayca resimlerin üzerine yazı yazabilirsiniz.

picmonkey resim editörü
picmonkey resim editörü

Ücretli seçeneğinin ücretsizden farklı , biraz daha elegant görünüme sahip çerçeveler ve özel efektlerin olması ve bunların sayılarının da ücretsize göre daha fazla olmasıdır.

Picmonkey sitesini , sadece elinizdeki resimleri düzenlemek için değil ,ayrıca banner veya buton oluşturabilirsiniz.

2-LiveLuvCreate Resim Kreasyon Aracı

LiveLuvCreate bir resim kreasyonu oluşturma sitesidir.Bu site ile bilgisayarınızda mevcut olan birçok tasarımı bir resim üzerinde toplayabilir , grafiklerinizden kolaj yapabilirsiniz.Bunun için ister bilgisayarınızdaki mevcut resimlerinizi kullanırsınız isterseniz de LiveLuvCreate sitesinde yer alan görselleri kullanabilirsiniz. Bunun yanında resimlere ek olarak  , resim kenarlıkları,resim efektleri ve filtreleme de ekleyebilirsiniz.

liveluvcreate

 

3-Canva ile Kendi Tasarımınızı Oluşturun

Beta aşamasında olan Canva sitesi sizlere , posterlerinizde, sosyal etkinlik davetiyelerinizde, sunumlarınızda kullanacağınız binlerce grafiği size ücretsiz olarak sunuyor. Özellikle , facebook kapak fotoğrafları için Canva sizin yardımcınızdır.

canvaEğer siteye facebook hesabınızla giriş yaparsanız , Canva otomatik olarak facebook resimlerinizi çeker ama ayrıca siz bilgisayarınızdan resimlerinizi ekleyebilir veya Canva sitesinde bulunan stok fotoğraflardan satın alabilirsiniz.

Buna ek olarak , diğer sitelerde bulamayacağınız bir özellik olarak diğer kullanıcılar ile işbirliği yapabilir resimlerinizi başasıyla paylaşabilir veya düzenleyebilirsiniz. Beta aşamasında olan siteye şimdiden kullanıcı adınızı rezerve etmenizi öneririm.

4-Profesyonel Resim Aracı : Paint.NET

Photoshop bilmiyor ama o özelliklerin aynısını deneme istiyorsanız Paint.NET tam aradığınız  alternatif bir araç.Paint.NET photoshop’un çoğu araçlarına sahip olup ücretsiz olarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

paint.net
paint.net

 

Paint.NET’in diğer araçlarına ve yardım dosyalarına ulaşmak için forum adresini kullanabilirsiniz.

5-PicCollage ile Kolayca Kolaj Yapın

PicCollage , bir mobil uygulama olup iOS ve android cihazların tamamında kullanılabilir. Uygulamayı cihazınıza indirdikten sonra Facebook resimlerinizi kullanabilir veya kameranızla çektiğiniz resimleri de kullanabilirsiniz.

PicCollage uygulamasından bir arkaplan seçtikten sonra , resimlerinizi kolaj haline getirebilir , kolajınıza yazı veya stikr ekleyebilirsiniz.

PicCollage
PicCollage
Son Olarak ;

Çalıştığınız alanda yeni bir grafiker ile anlaşmak yerine veya photoshopu yeniden keşfetmekle uğraşacağınıza bu araçlar ile tasarımlarınızı kolayca yapabilir ve sosyal medya hesaplarınızda kullanabilirsiniz.

Son olarak siz değerli ziyaretçilerim , hangi araçları kullanıyorsunuz ? Sizce bu araçlar PhotoShop yerine kullanılabilir araçlar mıdır ? Görüşlerinizi bu yazımın altında belirtebilirsiniz.

Sevgilerimle.

Hakkında Ahmet Kolcu

Ahmet Kolcu , 1989 Gebze doğumlu olup İstanbulda ikamet etmektedir.

Bu Yazımı Okudunuz mu?

Twitter’da “Gizle” Özelliği Geldi !

Twitter’da “Gizle” Özelliği Geldi ! Twitter tasarım değişikliği ile beraber yeni özellikleri eklemeye devam ediyor. …

Bir Yorum

  1. Facebook Covers

    Güzel bir konu sosyal medyada görsellik çok önemli aslında bir nevi sizin profilinizin veya sayfanızın kalitesini arttırmakta ve daha çok ilgi çekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir