Anasayfa / İnternet / Twitter’da “Gizle” Özelliği Geldi !
Twitter sessize al / gizle özelliği geldi

Twitter’da “Gizle” Özelliği Geldi !

Twitter’da “Gizle” Özelliği Geldi !

Twitter tasarım değişikliği ile beraber yeni özellikleri eklemeye devam ediyor. Twitter bugün itibariye, Android,  iPhone uygulamalarında ve Twitter.com kullanıcılarına adına “Gizle” dedikleri özelliği duyurdu.

“Gizle” özelliği ile , Twitter’da haber akışınıza düşen içerikler üzerinde kontrolü biraz daha elinizde tutmanızı sağlayarak Twitter da daha iyi zaman geçirmenize olanak sağlayacak.

Böylelikle, yani farklı kişilerin bildirimlerinden bunaldığınızdan dolayı kapattığınız bildirim alma durumunu , mobil cihazınıza gelen bildirim uyarılarını gönül rahatlığıyla alabilecek favori kullanıcılarınızın attığı tweetleri kaçırmamıs olacaksınız.

Bir kullanıcıyı gizlemek demek ; o kişinin attığı tweet ve re-tweetlerin sizin haber akışınızda görünmemesi ve o kişi dolayısıyla gelen SMS uyarılarının artık almayacağınız anlamına gelmektedir. Bir nevi sessiz takipçi.

Gizlediğiniz kişi, aynı zamanda sizin tweetlerinizi favorilerine ekleyebilir veya re-tweetleyebilir, tweetlerinizi yanıtlayabilir ama sadece siz bunları haber akısınızda görmezsiniz. Ayrıca, gizlediğiniz bir kullanıcı sizin onu gizlediğinize dair hiçbir uyarı almaz ve tabii ki dilediğiniz zaman bu kişiyi tekrar gizli kullanıcı olmaktan çıkarabilirsiniz.

Peki bu gizleme nasıl olacak ? Twitterda zaman tünelinde yer alan herhangi bir tweetin altında bulunan Retweet-Favori-Yanıtla ve Daha Fazla seçeneklerinden Daha Fazla seçeneğinde “Gizle @kullanıcıadı” seklinde yer alacak. Profil sayfasında gizlemek isterseniz; girdiğiniz profilde yer alan “dişli” ikonuna tıklayarak “Gizle @kullanıcıadı” seçeneği ile gizleyebilirsiniz.

Önümüzdeki günlerde Twitter bu özelliğini, tüm Twitter kullanıcılarında görünür şekilde kılacak.

Daha fazla bilgi almak için abone olmayı unutmayınız,

Sevgilerimle.

Hakkında Ahmet Kolcu

Ahmet Kolcu , 1989 Gebze doğumlu olup İstanbulda ikamet etmektedir.

Bu Yazımı Okudunuz mu?

E-Ticarette E-Mail Marketing için Örnek Çalışmalar

Makale Başlıkları1 E-Ticarette E-Mail Marketing için Örnek Çalışmalar1.1 Online E-Ticaret Sahipleri için Faydalı İpuçları1.2 İlham …

3 Yorumlar

  1. Altın avcısı

    e güzelmiş bizde duyurduğunuz için teşekkür ederiz.

  2. Olması gereken bir özellikti. Böylece haberdar olduk. Teşekkürler.

  3. teknoloji haberleri

    Çok eski 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir