21 Eylül, 2020, Pazartesi
Anasayfa / Genel / Maaşlı Devrimci

Maaşlı Devrimci

Merhaba  dostlar , kişisel websitemde aslında sadece webtasarım , network marketing ve kişisel gelişim makalaleri yayınlıyorum ama 31 Mayıs ile süregelen olaylar çerçevesinde istemediğimiz olaylara şahit olduk , bu konu hakkında düşüncelerimi 140 karaktere nasıl sığdırayım diye düşünürken farkettim ki 140 karakter orada ortaya çıkan karaktersizliğe yetecek seviyede değildi,bu yüzden bu yazım ile tüm dünyaya sesimi birazda olsa duyurmak istedim. Bu amaçla yazımı iki tema üzerine işleyeceğim 1.si 31 Mayıs ile gelişen olaylar hakkında 2.si ise kendilerine “devrimci” yapılan şeye “devrim” diyen kişilerin nasıl bir çaresizlikte olduklarını konunun başlığında geçtiği üzere “maaşlı devrimci” nasıl olunur onu anlatacağım.Yazım hatası , imla hatası , yanlış anlaşılma olursa şimdiden affola , virabismillah . . .

Tarih 31 Mayıs , haklı bir durum için bir grup duyarlı vatandaşımız hakkı olanı savunmak için yasal bir eylem başlattı , bu gruba sosyal medyadan birçok vatandaşımız da destek verdi, ben de dahil olmak üzere . Ama kafamı karıştıran nokta twitter tag’inin #occupyturkey olması idi,neden bu seçilmişti ve neden biranda trend olmuştu bu tag. Hemen bu sekilde arastırma yaptım ve karşıma hemen bu etiketin adının oldugu Facebok Sayfası çıktı , hemen içeriğine ve  paylaşımlarına göz attım , anarşinin onaylandığı bir düzensizliğin mimarlarının olduğu sayfaydı bende 31 mayıs haklı eylem bile olsa bu etiket yüzünden desteğimi geri çektim,iyiki de çekmişim.

Desteğimi çeker çekmez zaten provokasyon baş göstermeye başlamış ,  halk polise ; poliste halkın üzerine kışkırtılmaya çalışılmış ve bunda başarılı olunmuştu. Devleti bölmeye çalışanların eline büyük bir fırsat doğdu , çünkü ortam tam fitne sokulacak ortamdı , halk gergin ve hemen galeyana gelmeye hazır birşekilde bekliyor poliste ( ki onlarda bizim vatandaşımız,robot değil ) kendilerini savunmaya alıyorlar etkiye karşı tepki veriyordu.Polisin hatası yok mu ? Var , muhakkak var onca arbade içerisinde hiç mi yanlış yapılmamıştır yapılmıstır elbet , ama o polis Türkiye Cumhuriyeti’nin polisi herhangi bir şahsın değil,poliste bir memur , amirinin dediğini yerine getirmek zorunda.Yapılan yanlış “o” polisin hatası o mesleğin değil !

maaşlı devrimci

maaşlı devrimci

 Yukarıda gördüğünüz üzere onların bize yapamadıkları zararı bizi birbirimize düşürerek ayrım gayrım yaptırarak elde etmesini sağladılar.

Bundan sonrası daha vahim , neden diyceksin ,anlatayım;

Yukarıdakilerin amaçları,emelleri belli zaten onların ekmeklerinede yağ sürüldü , ama asıl fitneyi çıkaran asıl bu insanları yanlışa sürükleyen ve yönlendiren sözde “aydın” “sanatçı” kesimdi. Mehmet Ali Bora’lar , Okan Bayülgen’ler ve kendini aydın/sanatçı zanneden kim varsa , olayı bir partiye başkaldırı olarak nitelendirdi hatta daha da ileri gidip İslam’a saldırdırlar. Şurası yanlış anlaşılmasın ben de 3.köprüye karşıyım ama bu ve bunun kafasını yaşayan insanların ilk önce ağaçla ilgili güzel yazılar Hadis-i Şerifler yazarken aynı kişilerin “İslamcılar , şeriatçılar” diye birilerine saldırması çok ironikti.Ayrıca camiiye sığınıp(normal zamanda da gelseler keşke) bu hale getirenlerin (çöplerin arasında içkiyi farketmişsinizdir) ne çevre ile ne din ile ne de polis ile alakalı tek kelime etmeye hakları yoktur.

maaşlı devrimci

Bunu söylemeden geçemeyeceğim , hani bu kendilerine aydın sanatçı veya herhangi bir zımbırtı ne diyorlarsa desinler ,bunlar aydın değiller asıl aydın kim biliyor musunuz  ?Ben size söyleyeyeim; Asıl aydın ,400 yılllık bir köyde görmeyen gözleriyle ilk meyve ağacı diken Aşık Veysel, ve onun zihninde olan insanlardır. Ağaç kesilecek diye kişiye kuruma saldıranlar ,kendilerini seven insanları o yola sürükleyenler değil. Evet bazı sanatçılar gerçek sanatçılar saygınlığını hemen gösterdiler ;

haluk levent gezipark

Sosyal medyanın gücün kimse inkâr edemez , bu yüzden lütfen araştıralım , okuyalım demiyorum çünkü okumaktan yoksun bi milletiz en azından araştıralım bol bol araştıralım ki aşağıdaki karelere sık sık rastlamayalım (Tekrar hatırlatırım ben kimsenin yanlısı değilim) ;

cahilllik zor

Ve gelelim maaşlı devrimci meselesine , asıl konu başlığını teşkil eden bu kadar önemli olan konuyu irdelemeye geldi sıra.

Eylem 31 Mayıs Cuma günü başladı , olaylar akşamında cereyan etti yani mesai saati bitiminde ve ardından 2 gün çok şiddetli şekilde sürdü yani Cumartesi ve Pazar , peki neden ?

Çünkü eylemlere ilk katılanların geneli üniversite öğrencileri idi ve çoğunun zamanı boldu ama mesai bittikten sonra bizim ” maaşlı devrimci ”  ler ortaya çıktı ve olayları şiddetli hale getirdi,neden daha önce kesilen yerler için ayaklanmadınız  ? Neden onca zulüm olduktan sonra ayaklanmadınız ,madem yeşili seviyorsun çocuklarımızın geleceği için onların ayakta kalmasını istiyorsun peki neden kürtaja tepki gösterenlere karşı çıkmadın ? kürtaja evet diyen zihniyetin çocuklarımız için yeşili yıkma demesi sizce ne kadar güvenilir diye sorarım ben , sende sor , hepiniz sorun !

Çünkü onlar devletten maaş alan ama devleti istemeyen devrimciler(!) , sorsanız onların çünküleri sizden daha çoktur,bu maaşlı devrimci ler twitter da facebookta halkı galeyana getirirken siz orada yalan yanlış haberler yüzünden jop yediniz biber gazı yediniz,dayak yediniz. Sorsanız bu maaşlı devrimci lere ilk eylemi biz başlattık diyip olayı ” siz yokken biz vardık” propagandasına bile getirdiler.

Akşam Guy Fawkes maskesi takıp ortalığı karıştırdıktan sonra sabah polis memuru gibi sende kuzu kuzu gidip amirinden emir alarak devlet için çalışacaksın,daha maaşlı işinden ayrılmaya cesaret edemeyeceksin sonra ben devrimci yim diyeceksin , kusura bakma ama sana diyecekleri tek şey , totoşumun devrimcisi.

Barış ile kalın ,

Ahmet Kolcu

Hakkında Ahmet Kolcu

Ahmet Kolcu , 1989 Gebze doğumlu olup İstanbulda ikamet etmektedir.

Bu Yazımı Okudunuz mu?

Özgüven Nasıl Kazanılır ?

Makale Başlıkları1 Özgüven Nasıl Kazanılır ?1.0.1 Peki özgüven nasıl kazanılır ?2 Review Overview2.0.0.1 Anlatım ve …

Bir Yorum

  1. haklısın kardeşim yazını okudum sana katılıyorum 😉

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir