8 Ağustos, 2020, Cumartesi
Anasayfa / Kişisel Gelişim / Risk Yönetimi ve Cesaret

Risk Yönetimi ve Cesaret

Dikkat Cesaret Gerektirir

Merhaba arkadaşlar , daha önce size  Risk Al , Yenimez Ol ! yazımda cesaret ve riskten bahsetmiştim bu yazımda da bu konuları biraz daha spesifikleştireceğim.

Risk almak iş hayatının da özel hayatın da olmazsa olmaz bir parçasıdır.Buna rağmen çok az kişi riski nasıl yöneteceğini bilir.

Risk kelimesi bazı negatif çağrışımları akla getirebilir;tehlike, gerilim,muhtemel kayıp.Öte yandan ,büyük bir kazanç elde etme şansını,on ikiden vurmayı  ve kaybetmeyi göze aldığından çok daha fazlasını kazanmayı da çağrıştıran bir kelime.Risk yönetimi ile risk kelimesinin asıl kazançlarına odaklanarak hayallerinize ve hedeflerinize ulaşabilirsiniz.Bu yüzden risk yönetimi risk almaktan bi adım daha ötededir.

Elbette bütün riskler aynı olmaz.Bazıları öyle aptalcadır ki,hiçbir şekilde göze almamanız gerekir.Benim size bahsettiğim bilinçli risk tercihidir.

Bilinçli risk almanın anahtarı yeterince ileriye bakabilmektir.Zaten hiçbir şey yapmama kararı veriyorsanız otomatik olarak kendinizi uzun vadeli nimetlerden yoksun bırakıyorsunuz demektir.Hiçbir şey yapmamak nötr veya zararsız değildir. Hiçbir şey yapmamak kişiye çok şey kaybettirir; öncelikle özsaygısını ve hayallerini gerçekleştirebilme gücünü.

Hayal kırıklıklarıyla tekrar tekrar karşılaştığınızda cesaretiniz kırılabilir.Böyle durumlarda hemen gözünüzü uzun vadeli getirilere dikin.Bu doğru risk yönetimi politikasıdır.Uzun vadede oluşturacağınız koskocaman farkın bugün yapacağınız küçük bir değişikliğe bağlı olduğunu unutmayın .

Hayallerinizi daha fazla ertelemeyin,sağlıcakla.

Hakkında Ahmet Kolcu

Ahmet Kolcu , 1989 Gebze doğumlu olup İstanbulda ikamet etmektedir.

Bu Yazımı Okudunuz mu?

Fikriniz Nasıl Para Eder ?

Fikriniz nasıl para eder ? Fikriniz nasıl para eder sorusunun cevabı tam da bu makale …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir