Anasayfa / Kişisel Gelişim / Bir Hafta Sonu Hayatınızı Değiştirebilir

Bir Hafta Sonu Hayatınızı Değiştirebilir

Bir Hafta Sonu Hayatınızı Değiştirebilir Şerif Kaynar ; Nam-ı diğer "Beyin Avcısı" ile Kariyerde ilerlerken nelere dikkat edilmelidir ve Liderlik konuları hakkında mükemmel bilgileri ve tecrübeleriyle biz genç girişimcilerin yoluna ışık tuttu. Yaşadığımız dönemde herşeyin çok değiştiği aşikâr ve Şerif Bey bu değişimi görmezden gelmemiz gerektiğine vurgu yaparak çağa ayak uyduracak meslek tercihlerinde bulunulmasını önererek gelecek 10 yıl içinde gerçekleşecek meslek değişimlerini bizlere gösterdi. Şerif Bey , binlerce CV 'nin çöpe atıldığını anlatarak; CV lerde olması gerekenleri nelere dikkat edildiğini açıkladı biz katılımcılara. Şerif Bey , network şirketleri ve sivil toplum örgütlerinden çok şey öğrendiğini belirterek şu sözü bizimle paylaşmıştır :…

Bir Hafta Sonu Hayatınızı Değiştirebilir

bir hafta sonu hayatınızı degiştirebilir
bir hafta sonu hayatınızı degiştirebilir

Şerif Kaynar ; Nam-ı diğer “Beyin Avcısı” ile Kariyerde ilerlerken nelere dikkat edilmelidir ve Liderlik konuları hakkında mükemmel bilgileri ve tecrübeleriyle biz genç girişimcilerin yoluna ışık tuttu.

Yaşadığımız dönemde herşeyin çok değiştiği aşikâr ve Şerif Bey bu değişimi görmezden gelmemiz gerektiğine vurgu yaparak çağa ayak uyduracak meslek tercihlerinde bulunulmasını önererek gelecek 10 yıl içinde gerçekleşecek meslek değişimlerini bizlere gösterdi.

Şerif Bey , binlerce CV ‘nin çöpe atıldığını anlatarak; CV lerde olması gerekenleri nelere dikkat edildiğini açıkladı biz katılımcılara.

Şerif Bey , network şirketleri ve sivil toplum örgütlerinden çok şey öğrendiğini belirterek şu sözü bizimle paylaşmıştır : “Dünyadaki en büyük zenginlik,dostluk ve network’tür.”

Şerif Bey’in bazı önemli noktalara değinmek için kullandığı cümlelerden bazılarını sizlere aktarmak istiyorum …

serif-kaynar

“Dünyada iyi şirket yoktur,bütün şirketlerin amacı  büyümek ve kâr etmektir.Önemli olan insana değer veren şirket bulmak ve heycanını artıracak bir şirket olmasıdır.”

“Başarılı bir kariyer satranç tahtası gibidir ; hedefe varmak için zig zag çizmeniz gerekir.”

Şerif Bey’in ardından sahneye Ahmet Durul çıktı ve sahnede Pazarlama ve Yöneticilik adına Profesörlüğünü gösterdi . Ahmet Bey ,”20 Sene Pars McCann Yöneticiliği, 10 Sene Evyap Pazarlama Koordinatörlüğü, 10 Sene Galatasaray ve Yeditepe Üniv. Öğretim Üyeliği. Reklam ve Pazarlama ile Geçen 40 kusür Sene” ile çalışma hayatını tanımlıyor.

Ahmet Bey , herşeyi bir Savaşa benzeterek Savaş Strateji ve Tekniklerini örneklerle istatistiklerle ve bazı formüllerle bizlere çok iyi bir şekilde açıkladı.

Ahmet Bey konuşmasında daha önce sizlere bahsettiğim Hiyerarşi Yazım da yazılanları çok iyi bir örnekle ifade etti.

Dikey hiyerarşiyi (yani piramiti) bir örümceğe benzeterek; örümceğin kafasını ezdiğinizde tamamen ölür dikey hiyerarşide de baştaki kişi gittiğinde sistem bozulur dağılır ama yatay hiyerarşi ( bizim kullandığımız sistem) deniz yıldızına benzer bir kolunu kopardığınızda veya kestiğinizde diğerleri aynı şekilde devam eder ve o kol yeniden çıkar.

orumcek-ve-denizyildizi

Bu örnekten sonra en can alıcı noktalarından biri de Ahmet Bey’in bu sözü bizimle paylaşmasıydı :
” Namen est Omen ” yani “İsmin Kaderindir” diyerek AHMET harfleriyle kendisini tanımladı : )

Herşeyi formüle etmeyi seven Ahmet Bey kazananlar ve kaybedenleri bizlere şu şekilde tanımladı.

 

 • Work ( Çalışırlar)                                                         

 • I nnovation ( Yenilikçidirler)

 • N ow ( Hemen harekete geçerler)

 • N atural ( Doğaldırlar)

 • nthusiasm ( Coşkuludurlar)

 • R epeat ( Tekrar ederler)

 • S ale ( Satış yapmayı bilirler)

 

 • L ater ( Ertelerler )

 • O verworked ( Yorgundurlar )

 • S orry ( Özür dilerler,sürekli gec geldikleri için vs)

 • xcuses ( Bahane Üretirler)

 • R eject ( Geri çevirirler,yenilikleri veya çözümleri)

 • low ( Yavaştırlar)

 

Yasemin Sungur , yaşına rağmen neşe , hayat ve enerji dolu  mükemmel bir kişilik.  Sahnedeki anlatımını ifade edecek derecede kelime hazinem yok maalesef o an orada ol-ma-lıy-dı-nız…

Yasemin Sungur bizlere Kişisel imaj ve Kişisel Marka hakkında mükemmel bir konferans verdi ama anlattıklarının çoğunu sizlere aktarmayacağım çünkü o an o ambiansı hissetmeden ne anlatırsam anlatayım boş kalır.

Yalnız bir sözünü sizlerle paylaşacağım umarım taşı gediğine oturtmuş olurum..

Ben yaseminsungur.com ile kendi ismime verdiğim değeri göstermiş oldum. İsme değer vermek ,ismine sahip çıkmak ve ismini ön plana çıkarmak Kişisel İmaj adına en önemli adımdır.

 

Veee sahnede Ahmet Şerif İZGÖREN , sahneye çıktığı andan seminer salonundan çıkana kadar tüm salonu kendine hayran bıraktı …

Ahmet Şerif İzgören’in anlatıığı hiçbir şeyi burada paylaşmayacağım çünkü seminer öncesinde arkadaşlarımı davet ettiğimde ” Ya iyi hoşta o paraya değmez , onun için İstanbul’a mı gidilir” sözlerinden sonra burada o mükemmel bilgileri aktarmak hiç içimden gelmiyor.

Bir hafta sonu hayatınızı değiştirebilir ama bunun için adım atmak gerekir..

19 Mayıs Muhteşem Seminerden bir kare [ Bir hafta sonu hayatınızı değiştirebilir ] :

 

 

Bir hafta sonu hayatınızı değiştirebilir
Bir hafta sonu hayatınızı değiştirebilir

 

 

Hakkında ChemisTRaP

Ahmet Kolcu , 1989 Gebze doğumlu olup İstanbulda ikamet etmektedir.

Bu Yazımı Okudunuz mu?

Her Girişimcinin Okuması Gereken 4 Kitap

Makale Başlıkları1 Girişimcinin Okuması Gereken 4 Kitap1.1 1. Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı1.2 2.Süpermen Türk Olsaydı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir