Anasayfa / network marketing / Mega Holdings Yasal Mı ?

Mega Holdings Yasal Mı ?

Mega Holdings Yasal Mı ?

Network  Marketing adı altında açılan tüm firmalar neredeyse her ülkede ( Asya ülkeleri hariç ) artık didik didik incelendiği için herhangi bir yasallık ile karşı karşıya gelmiyorlar. Yani bir şirketin yasal olmaması için , vergilerini vermemesi , kullanıcılarına parası karşılığı ürünü getirmemesi ve tabii birisinin yasal olmadığına dair bir şikayette bulunmaması gibi şeyler ile olur. Mega holdingse 750 dolar (KDV sini geçiyorum artık ) verdiğinde onu üye yapana söylediği saatte parasını veriyor , neden vermesin ki ben 750 dolar vermişim o bana 37.5 dolar verecek. Bunun için şirket olmaya gerek yok bana her 750 dolar getirene ben 37.5 dolar veririm ama bu saadet zinciri olur değil mi ? Tabii yaa..

Asıl soru şu olmalı : Mega Holdings ile Network Yapanlar bu işi Yasal olarak mı Yapıyor ?

İşte bunun cevabı kesinlikle hayır !

Bu yüzden Mega Holdings yasal (olabilir!) ama Mega Holdings ile yapılan network yasal değil !

Mega Holdings insanlara aslında hosting paketi sunmuyor çünkü ortada seçecek paket seçeneği yok . Mega Holdings , hiçbir hosting şirketinde görülmemiş bir şekilde kendisinin belirlemiş olduğu kanunlar ile kendi sistemini insanlara sattırıyor, satın almış insanlar da  satacağı insanlara hosting paketi satıyorum diye yola çıkıyor . Mağdur kim ? Alan kişi . Haksız kim ? Alan kişi. Neden mi ?

Çünkü diyalog şöyle gerçekleşir. A : Alıcı S : Satan M : Mega Holdings

S : Bütün özellikleri sınırsız olan bir hosting paketi satıyorum ve bununla beraber insanlara bu paketi tavsiye ederek para da kazanabilirsin.Ayrıca verdiğimiz eğitimlerle webmaster olup kendi siteni tasarlayabilir hatta site tasarlayarak para kazanabilirsin ?

A :  Bütün özellikleri sınırsız mı ? Yani istediğim siteyi kurabilirim ve insanlara site tasarlayarak para kazanabilirim ?

S : Evet.

A: Alıyorum, der ve alır. . . Belli  bir süre geçtikten sonra ( Alıcının durumuna göre değişir tabii )

A: Ya ben film sitesi / ticaret sitesi / falan filan sitesi kurmak istiyorum nasıl kurabilirim ?

S :  Boşver kurma ya en iyisi kişisel siten olsun .

A : Neyse madem , tamam.

A : Ya arkadaş merak ediyor da hani özelliklerimiz sınırsız ya bilgisayarımdaki filmleri yükleyebilir miyim ?

S : Tabii yükleyebilirsin.

A: Nasıl yükleyeceğim peki ?

S : Imm , şeyy en iyisi M‘ye mail at onlar sana söylerler.

Bu ve benzeri birçok diyalog türetebilirim (kafamdan değil tabii yaşanmış)  . Bu tür diyalogların hepsi “Mega’ya mail at onlar çözer” e çıkıyor ama sen ne kadar harikulade ingilizce ile derdini anlatsan bile sana gelen cevap hiçte harikulade olmuyor. Hadi yine buna da takılmadım bunu satan arkadas neden bilmiyor ?  Madem Mega ile webmaster olabiliyorduk sen neden hala bilmiyorsun ?

Neden mi ? Çünkü olay web sitesi değil. Olay satış yapmak. Mantıklı olanda budur değil mi ?

Hangi şirket olursa olsun satış olmazsa kazanç olmaz, evet ama vaadettiğin şeyleri satmıyorsun ki ! Hani geçtim webmaster olmayı o donanıma gelecek bilgiyi almayı bari ürünün sattığın ürün olsun !

Çünkü vaadedilen durum aslında binlerce dolar para kazanmak . Kimin kazanması ? İşte orası muammaa..

Para kazanabilir misin peki ? Kesinlikle evet ! Nasıl mı , çok basit.

S..r et websitesini , sat geç, sat geç.  

Önüne bak sen aldırma kimseye , duyma senden ürün almayanların dediklerni sen sat geç, sat geç , sat geç..

Ne yapacaksın siteyi , para kazanman için satış yapman lazım , sat geç, sat geç…

Senin director olman lazım , lider ol zaten sitenle ilgilenirsin , sen sat geç , sat geç . . .
O Lider , mega lider bilmem neler dediklerinde de hiçbir bilgi ve donanım yok bundan emin olabilirsiniz.
Zaten bilgili olsalardı , web tasarım işlerini 3.kişilere yaptırmazlardı , oturur o mükememl sistemleriyle yaparlardı. Zaten adam olsalardı , akrabam dediği adamın websitesi için kendine 300 TL komisyon almazdı. Anlattıklarında zannedersin milyon dolarlar onlarındır ama iş icraate gelince utanmadan sıkılmadan 300 TL ( %50 komisyon ) almakta çekinmiyorlar . Çekinmeden sorun onlara ” Ne oldu dünyanın en fazla komisyonunu veren Mega Holdings’in (!) %5’lik komisyonu yetmedi mi ?

Sevgilerimle,
Sağlıcakla Kalın.

Soru ve Görüşleriniz için ,

ahmet@ahmetkolcu.org

Hakkında Ahmet Kolcu

Ahmet Kolcu , 1989 Gebze doğumlu olup İstanbulda ikamet etmektedir.

Bu Yazımı Okudunuz mu?

Düzenli Gelir Ne Değildir ?

Düzenli Gelir Hakkında Düzenli gelir  nedir ne değildir bunları anlatmadan önce siz okuyucularımdan elinize bir …

4 Yorumlar

 1. Üst kol dedikleri kişiye inanarak tam 3 hesap birden girdim, 2 hesabın parasını karşılamam için bana telefon aldırdılar, şu aveanın kampanyaları telefonlarda zararına sattık, zararım toplam sadece 3 hesap için 9000 Tl’ye ulaştı, verilen hiç bir söz tutulmadı, arkdaşlarıma aileme rezil oldum 6 ay boyunca ne dedilerse yaptım, gördüm ki biz sadece yalan anlatıyorruz, sigara içiyordum kısa 2001 ona bile karıştılar, neymiş sunuma giderken malboro yada parlament içecekmişiz yoksa içmeyecekmişiz, bu iş sadece düzmece, para iadesi söz konusu bile değil sözde var ama oyalıyorlar, binlerce genç mağdur, mağdur olanlardan sesini çıkartamaz haldeler, büyük bir baskı var, içinde yaşayan bilir. ne yapayım diye araştırırken başka bir firmayla karşılaştım yerli bir firmaymış şu paha biçilmez ürünleri var ya 2200 Tlye sattıkları, o firma 300 tl ve 900 tlden satıyor, ve içerisinde özel yazılımlar konulmuş ve daha fazla kazanç dağıtıyorlar bizim liderlerimize çok soylediğimiz herşey fazlasıyla yapmışlar, onlarlada görüştüm, bakış açıları çok farklı, dolandırıldığımı o zaman daha iyi anladım, firma ismi yazmıyorum merak eden araştırabilir, Websitesi ile network marketing yapacağım diyen arkadaşlara tavsiye edebilirim, araştırsınlar en azından milleti kazıklamamış olurlar. malezyaya 500 tl etmeyen işe yalanlara para yatırılmalarına gerek yok, ben artık network marketingle uğraşmıyorum mega yüzünden hayattan soğudum, hala borçları ödemeye çalışıyorum, umarım o zorla telefon aldırıp yarı parasını sattırdığınız arkdaşlar’ın ahı çoluk çocuğunuzdan çıkmaz

  • Melih yazını okudum, kesinlikle haklısın, bu işi yanlış yapan birçok insan var birçok insanda bu durumdan dolayı magdur. Sadece para kazanmak adına insanlara bu işi olduğu gibi anlatmayıp sadece para odaklı bu işi yapanlar da var, fakat bir işin doğruluğunu ve yanlışlığını kişi belirler, yapılan yanlış şirkete mal edilmemeli, biz bıçağı ekmeği kesmek için de kullanabiliriz adam öldürmek için de, ya da çakmağı sigara yakmak içinde kullanabiliriz kocaman bir ormanı kül etmek için de, sana bu zorlukları yaştan insanlara ne desen haklısın, hakkına girmişler, son olarak bu işi doğru yapan çok insan var, sen yanlış insanlara denk gelmişsin, senin için üzgünüm olmaması gereken durumlarla karşılaşmışsın ama emin ol seni bu derece magdur eden kişiler artık şirketimiz bünyesinde çalışmıyorlardır, çünkü böyle insanlar bir yere kadar devam edebilir ve bir noktada çalışma etikleri uymamalarından dolayı sözleşmeleri fesh edilir.

 2. Ekonomi bakanının elinden ödül alan bir şirket..
  Suçlamalarının cevabını yazıyorum ve iftira atmanın yasalarımızdaki yerini hatırlatıp uyarmak istiyorum.
  https://m.youtube.com/watch?v=A4Bv3Ve9JsE

  • Ne bakanlar, ne valiler, ne müdürler görevinden alındı. Bu ülke, ödül verildikten sadece bir kaç sene sonra kişi/kurumların nasıl düzenbazlıklar içinde olduğunu gördü. Bu söylemlerim videodaki bakan/bakanlar için değil; zaten onlar da düzenlenen etkinliğe katılıp sadece plaket vermekle görevliler. Bizzat organizasyonu kendileri düzenleyip ödül verelim bunlara demezler. Özel bir organizasyonun kıytırık ödülleri için göz boyamaya devam ediyorsunuz. Tıpkı çalıntı müziğine rağmen Altın Palmiye ödülü alan Çağatay Akman gibi…
   Zaten video, ses, haberlerden sadece biri veya birkaçı bir işin “mükemmelliyetini” göstermeye yeterli değildir. İçinde yaşanılan kaotik durum, içinde yananların sayısı ve o kişilerin çaresizliği bir işin “başarısızlığını” anlatmaya kâfi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir