Pazartesi , 26 Ocak 2015
Anasayfa / network marketing / Mega Holdings
Mega Holdings
Mega holdings

Mega Holdings

Mega Holdings Mega holdings nedir, mega holdings yasal mıdır ,mega holdings sistemi nasıl çalışır bu soruların cevabını bulmanız için bazı makaleler kaleme almıştım. Eğer onları okumadıysanız bu makaleme ve buna ayrıca bu haberede bakmanızı öneririm. Bu makalemde diğerlerine nazaran biraz daha ayrıntılı olarak anlatmaya çalışacağım zira diğerlerini kaleme alırken zaman darlığı ve aceleci davranmam hasebiyle verimli olduğumu düşünmüyorum.Bu yüzden mega holdings hakkında bu makalemde sizlere ayrıntılı olarak doğru bilgileri aktaracağım.Size telefon açan ve bu işten bahseden arkadaşınızın o iş içinde olduğu için , internetteki bilgilerin asılsız olduğundan bahsedecektir,adı sanı bilmezlerin atıp tuttuğunu söyleyip sadece kendisine güvenmenizi isteyecektir ama o arkadaşınızda  işin…

Review Overview

Makale Düzeni
Konu Açıklığı
Bilgi Desteği
Faydalanma

Summary : Makale Hakkında Ne düşünüyorsunuz , oylayın !

User Rating: 3.27 ( 5 votes)
100

Mega Holdings

Mega holdings nedir, mega holdings yasal mıdır ,mega holdings sistemi nasıl çalışır bu soruların cevabını bulmanız için bazı makaleler kaleme almıştım. Eğer onları okumadıysanız bu makaleme ve buna ayrıca bu haberede bakmanızı öneririm.

Bu makalemde diğerlerine nazaran biraz daha ayrıntılı olarak anlatmaya çalışacağım zira diğerlerini kaleme alırken zaman darlığı ve aceleci davranmam hasebiyle verimli olduğumu düşünmüyorum.Bu yüzden mega holdings hakkında bu makalemde sizlere ayrıntılı olarak doğru bilgileri aktaracağım.Size telefon açan ve bu işten bahseden arkadaşınızın o iş içinde olduğu için , internetteki bilgilerin asılsız olduğundan bahsedecektir,adı sanı bilmezlerin atıp tuttuğunu söyleyip sadece kendisine güvenmenizi isteyecektir ama o arkadaşınızda  işin içerisinde olduğu için algılarının açık olmadığını unutmayın. Aynı zamanda bu makaleyi ele alan bende bu iş içerisinde 1 yıl 4 ay boyunca kaldığım için bu makaleyi oradan buradan alma bilgiler ile değil bizzat kendi edindiğim objektif bilgiler ve tecrübeler doğrultusunda yazıyorum ve yine sorularınız olursa bana ulaşabileceğiniz iletişim adresim ahmet@ahmetkolcu.org ‘u her makalemde belirtiyorum. Biraz uzattım farkındayım lâkin aklınızda bir şüphe kalmaması için açıklama ihtiyacı hissettim, şimdi başlıyorum.

Mega Holdings Nedir

Mega holdings, distribütörlerine ilk zamanlarında pırlanta taşlı saat sattıran (pırlanta ne kadar gerçek bilmiyorum) daha sonra bu saatlerin ileride sıkıntı olacağını düşünmüş olacaklardır ki işi websiteye dökmüş bir oluşumdur.  Buradan da anlaşılacağı gibi aslında bir hosting şirketi olmayıp sonradan bu işe kalkmış bir yapıdır ki zaten benim olduğum süre zarfında “teknik destek” namına hiçbirşey yoktu.Şimdide wix.com da bulunan yapıyı (şuanda birçok hosting firması bunu ücretsiz olarak vermeye başladı )zorla  insanlara satmaya çalışıyor , zorla kelimesine vurgu yapmamın nedeni insanlara anlattıkları sınırsız dalaveresinin sonucunda yeni bir hesap alan kişi direkt bu sistemle başlıyor.Ne kadar çaba göstersenizde başka bir sistem kullanamıyorsunuz çünkü kendi koydukları kurallar bunu gerektiriyormuş,bu kuralların olduğunu kimse bilmiyor çünkü kimse bahsetmiyor bunlardan.

Mega Holdings Sistemi Nasıl İşliyor

mega holdings nedir

mega holdings sistemi

Mega holdings sistemi , kurallarına (!) göre iki çeşit paketleri varmış 1 yıllık ve 3 yıllık , 1 yıllık paketi 250$ + KDV (%18) + eğitim seti+havale ücreti+ (birçok şey eklenebilir heran çünkü verdikleri her toz için ücret alıyorlar) = 350 $ ediyor. 3 yıllık içinde 950 $ tutuyor. Arkadaşlarınız size 3 yıllıktan söz edecektir 1 yıllığı eğer siz sormazsanız hiç gündeme bile getirmeyecektir hatta sorduğunzda biz de o yok bile diyebilirler nedeni ise 3 yıllıktan 1 yıllığa nazaran biraz daha fazla komisyon almaları.Hatta size 3 tane hesap bile aldırabilirler bunun ucunda tek hesapla bu kadar kazanmak yerine 3 hesapla daha fazla kazanma vaadi verirler,sizde zaten bu saatten sonra artık websitesine değil kazanacağınız paraya odaklanırsınız. Zaten ilk hafta belki bir kaç gün önemsiz olan website eğitmini (daha doğrusu bedava olan wix.com’un cakması olan easy builder eğitimi) verirler o da tabii şanslıysanız. Daha sonra siz her hafta nasıl satıs yapacagınızı daha soğrusu insanları nasıl manipüle edeceğinizi öğretirler.Sistem bundan ibarettir ve böyle işlemektedir , yani ortada fahiş fiyattan satılan bir temsili ürün bulunmakta ve bunu satışından kâr edinilmektedir.

 Mega Holdings Yasal mı ?

mega-holdings-yasalmi

Mega holdings yasal değil ! Başta bunu söyleyerek yazıma devam edeyim. Okumşsunuzdur ama yine de bu makalemde anlattığım bazı hususları burada yinelemek istiyorum. Bu tür yapılarda belirli bölgeye , yöreye göre değişkenlik göstermeyen uluslararası geçerliliği olan birtakım kuralları vardır ve bunlardan en önemlisi -yasallığı belirleyen faktörlerin başlıcası- “ürün”dür. Ürün için şu hususlara dikkat edilmesi gerekir :

  1. Bu sistemde ortada bir ürün var mı ?
  2. Ürün varsa şayet,bu ürün piyasada benzeri olan insanlar tarafından kullanılan ,perakendesi yapılan bir ürün müdür?
  3. Eğer yukarıdaki şartı da yerine getiriyorsa eğer son olarak bu ürün piyasa değerinde midir ?

Ürün yapısını incelerken bu üç soruyu sormak gerekir. Mega Holdingsi yasal yapmayan durum vergi vermemesi,KDV,vergi levhası,paraları tam yatırmaması vs değildir arkadaşlar size sürekli bunlarla vurgu yaparlar ,kendileri klasik ticaretten farklı olduklarını söyleyip dururken klasik ticarette genel geçer olan kurallarla insanları bu konuda yanılgıya düşürürler ; yukarıda saydığım ürün kısmında ve Network marketingi cazip kılan ücretsiz eğitim kısmındadır illegallik.

Yukarıda da bahsettiğim gibi mega holdings bir hosting şirketi değildir, çakma bir sistemi insanlara satan bir yapıdır sadece. Ama yine de onların anlatımıyla onların dediği şekildeymiş gibi fiyat karşılaştırması yapacağım.

 

mega holdings fiyat

mega holdings fiyat

 

İnsanlara snır koymayalım diyerekten (!) herkese güya sınırsız özellikte hosting sattıklarını idda ediyorlar ve bunun içinde fahiş fiyat alıyorlar lakin zaten insanların ihtiyacı olanı bu easy builder(nam-ı diğer çakma wix.com)   bu kadar bilseler yeter daha bilmelerine gerek yok ihtiyacları yok , demekten de geri kalmıyorlar . Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu !

Daha fazla bilgi,soru ve sorunlarınız için ;

ahmet@ahmetkolcu.org adresine mail atabilirsiniz.

Sevgilerimle.

 

Hakkında ChemisTRaP

Ahmet Kolcu , 1989 Gebze doğumlu olup İstanbulda ikamet etmektedir.

2 yorum

  1. Bizimle paylaştıklarınız için teşekkür ederim.Peki arkadaşlarımızı nasıl kurtarabiliriz bu sülüklerden?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Web Tasarım Web Tasarım