Anasayfa / network marketing / Mega Holdings
Mega holdings

Mega Holdings

Mega Holdings Mega holdings nedir, mega holdings yasal mıdır ,mega holdings sistemi nasıl çalışır bu soruların cevabını bulmanız için bazı makaleler kaleme almıştım. Eğer onları okumadıysanız bu makaleme ve buna ayrıca bu haberede bakmanızı öneririm. Bu makalemde diğerlerine nazaran biraz daha ayrıntılı olarak anlatmaya çalışacağım zira diğerlerini kaleme alırken zaman darlığı ve aceleci davranmam hasebiyle verimli olduğumu düşünmüyorum.Bu yüzden mega holdings hakkında bu makalemde sizlere ayrıntılı olarak doğru bilgileri aktaracağım.Size telefon açan ve bu işten bahseden arkadaşınızın o iş içinde olduğu için , internetteki bilgilerin asılsız olduğundan bahsedecektir,adı sanı bilmezlerin atıp tuttuğunu söyleyip sadece kendisine güvenmenizi isteyecektir ama o arkadaşınızda  işin…

Review Overview

Makale Düzeni
Konu Açıklığı
Bilgi Desteği
Faydalanma

Makale Hakkında Ne düşünüyorsunuz , oylayın !

User Rating: 2.31 ( 15 votes)

Mega Holdings

Mega holdings nedir, mega holdings yasal mıdır ,mega holdings sistemi nasıl çalışır bu soruların cevabını bulmanız için bazı makaleler kaleme almıştım. Eğer onları okumadıysanız bu makaleme ve buna ayrıca bu haberede bakmanızı öneririm.

Bu makalemde diğerlerine nazaran biraz daha ayrıntılı olarak anlatmaya çalışacağım zira diğerlerini kaleme alırken zaman darlığı ve aceleci davranmam hasebiyle verimli olduğumu düşünmüyorum.Bu yüzden mega holdings hakkında bu makalemde sizlere ayrıntılı olarak doğru bilgileri aktaracağım.Size telefon açan ve bu işten bahseden arkadaşınızın o iş içinde olduğu için , internetteki bilgilerin asılsız olduğundan bahsedecektir,adı sanı bilmezlerin atıp tuttuğunu söyleyip sadece kendisine güvenmenizi isteyecektir ama o arkadaşınızda  işin içerisinde olduğu için algılarının açık olmadığını unutmayın. Aynı zamanda bu makaleyi ele alan bende bu iş içerisinde 1 yıl 4 ay boyunca kaldığım için bu makaleyi oradan buradan alma bilgiler ile değil bizzat kendi edindiğim objektif bilgiler ve tecrübeler doğrultusunda yazıyorum ve yine sorularınız olursa bana ulaşabileceğiniz iletişim adresim ahmet@ahmetkolcu.org ‘u her makalemde belirtiyorum. Biraz uzattım farkındayım lâkin aklınızda bir şüphe kalmaması için açıklama ihtiyacı hissettim, şimdi başlıyorum.

Mega Holdings Nedir

Mega holdings, distribütörlerine ilk zamanlarında pırlanta taşlı saat sattıran (pırlanta ne kadar gerçek bilmiyorum) daha sonra bu saatlerin ileride sıkıntı olacağını düşünmüş olacaklardır ki işi websiteye dökmüş bir oluşumdur.  Buradan da anlaşılacağı gibi aslında bir hosting şirketi olmayıp sonradan bu işe kalkmış bir yapıdır ki zaten benim olduğum süre zarfında “teknik destek” namına hiçbirşey yoktu.Şimdide wix.com da bulunan yapıyı (şuanda birçok hosting firması bunu ücretsiz olarak vermeye başladı )zorla  insanlara satmaya çalışıyor , zorla kelimesine vurgu yapmamın nedeni insanlara anlattıkları sınırsız dalaveresinin sonucunda yeni bir hesap alan kişi direkt bu sistemle başlıyor.Ne kadar çaba göstersenizde başka bir sistem kullanamıyorsunuz çünkü kendi koydukları kurallar bunu gerektiriyormuş,bu kuralların olduğunu kimse bilmiyor çünkü kimse bahsetmiyor bunlardan.

Mega Holdings Sistemi Nasıl İşliyor

mega holdings nedir
mega holdings sistemi

Mega holdings sistemi , kurallarına (!) göre iki çeşit paketleri varmış 1 yıllık ve 3 yıllık , 1 yıllık paketi 250$ + KDV (%18) + eğitim seti+havale ücreti+ (birçok şey eklenebilir heran çünkü verdikleri her toz için ücret alıyorlar) = 350 $ ediyor. 3 yıllık içinde 950 $ tutuyor. Arkadaşlarınız size 3 yıllıktan söz edecektir 1 yıllığı eğer siz sormazsanız hiç gündeme bile getirmeyecektir hatta sorduğunzda biz de o yok bile diyebilirler nedeni ise 3 yıllıktan 1 yıllığa nazaran biraz daha fazla komisyon almaları.Hatta size 3 tane hesap bile aldırabilirler bunun ucunda tek hesapla bu kadar kazanmak yerine 3 hesapla daha fazla kazanma vaadi verirler,sizde zaten bu saatten sonra artık websitesine değil kazanacağınız paraya odaklanırsınız. Zaten ilk hafta belki bir kaç gün önemsiz olan website eğitmini (daha doğrusu bedava olan wix.com’un cakması olan easy builder eğitimi) verirler o da tabii şanslıysanız. Daha sonra siz her hafta nasıl satıs yapacagınızı daha soğrusu insanları nasıl manipüle edeceğinizi öğretirler.Sistem bundan ibarettir ve böyle işlemektedir , yani ortada fahiş fiyattan satılan bir temsili ürün bulunmakta ve bunu satışından kâr edinilmektedir.

 Mega Holdings Yasal mı ?

mega-holdings-yasalmi

Mega holdings yasal değil ! Başta bunu söyleyerek yazıma devam edeyim. Okumşsunuzdur ama yine de bu makalemde anlattığım bazı hususları burada yinelemek istiyorum. Bu tür yapılarda belirli bölgeye , yöreye göre değişkenlik göstermeyen uluslararası geçerliliği olan birtakım kuralları vardır ve bunlardan en önemlisi -yasallığı belirleyen faktörlerin başlıcası- “ürün”dür. Ürün için şu hususlara dikkat edilmesi gerekir :

 1. Bu sistemde ortada bir ürün var mı ?
 2. Ürün varsa şayet,bu ürün piyasada benzeri olan insanlar tarafından kullanılan ,perakendesi yapılan bir ürün müdür?
 3. Eğer yukarıdaki şartı da yerine getiriyorsa eğer son olarak bu ürün piyasa değerinde midir ?

Ürün yapısını incelerken bu üç soruyu sormak gerekir. Mega Holdingsi yasal yapmayan durum vergi vermemesi,KDV,vergi levhası,paraları tam yatırmaması vs değildir arkadaşlar size sürekli bunlarla vurgu yaparlar ,kendileri klasik ticaretten farklı olduklarını söyleyip dururken klasik ticarette genel geçer olan kurallarla insanları bu konuda yanılgıya düşürürler ; yukarıda saydığım ürün kısmında ve Network marketingi cazip kılan ücretsiz eğitim kısmındadır illegallik.

Yukarıda da bahsettiğim gibi mega holdings bir hosting şirketi değildir, çakma bir sistemi insanlara satan bir yapıdır sadece. Ama yine de onların anlatımıyla onların dediği şekildeymiş gibi fiyat karşılaştırması yapacağım.

 

mega holdings fiyat
mega holdings fiyat

 

İnsanlara snır koymayalım diyerekten (!) herkese güya sınırsız özellikte hosting sattıklarını idda ediyorlar ve bunun içinde fahiş fiyat alıyorlar lakin zaten insanların ihtiyacı olanı bu easy builder(nam-ı diğer çakma wix.com)   bu kadar bilseler yeter daha bilmelerine gerek yok ihtiyacları yok , demekten de geri kalmıyorlar . Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu !

Daha fazla bilgi,soru ve sorunlarınız için ;

ahmet@ahmetkolcu.org adresine mail atabilirsiniz.

Sevgilerimle.

 

Hakkında Ahmet Kolcu

Ahmet Kolcu , 1989 Gebze doğumlu olup İstanbulda ikamet etmektedir.

Bu Yazımı Okudunuz mu?

Networking Neden Önemlidir ?

Networking neden önemlidir? Networking kelimesini, bağlantılar kurma ve bu bağlantıları aktif olarak kullanmak olarak tanımlıyorum. …

5 Yorumlar

 1. Bizimle paylaştıklarınız için teşekkür ederim.Peki arkadaşlarımızı nasıl kurtarabiliriz bu sülüklerden?

  • Bende mega holdingste çalışıyorum ve bu arkadaşta mega holdingste 1 yıl 4 ay çalıştığını söylemiş bu sitede mega holdingsin sitesi zaten ama 950$ lık fiyatı anlamadım ya bu blogu hazırlayan arkadaş arkadaşlarından kazık yemiş yada yalancı çünkü sitenin 3 yıllık fiyatı 750$, neyse 1 yıl boyunca arkadaş mega holdigsle çalışmış ama anlattığı tek şey web sitesi bence bu arkadaş işe başlamış ve 1 sene boyunca hiç bir şey yapmamış ve doğal olarak da bi kazanç elde edememiş. Aksini iddia ederse kanıtlamasını isteyeceğim çünkü. Bir diğer diyeceğim şey ise vergilerimiz eksiksiz ve düzenli şekilde yatıyor kanıt isteyen varsa atanur84@gmail.com adresinden bana ulaşabilirler. Burde teknik destek olmadığını söylemiş ben ne zaman arasam telefonları açıp bana yardımcı oluyorlar. Tekrar söylüyorum bence bu arkadaş bu işe girmiş 1 sene biyunca birşey yapamamış ve etrafa pislik atıyor sadece. He bide başka bi şirketten kiralanan web siteri daha ucuz olabilir ama şirketler size siteyi nasıl kullanacağınızı öğretmez siz parayı verirsiniz onlar sizin web mackeriniz olur yani sitede bi değişiklik yapmak istediğiniz zaman arasınız o da size fiyatı söyler isi yapar ve parayı alır by da değişikliğe göre 200 tl ile 10.000 tl arasında değişir. Bana balık verme balık tutmayı öğret diye bi söz var mega holdigs balık tutmayı öğretiyor. Sorusu veya diyeceği olan varsa mail adresim atanur84@gmail.com saygılarımla.

   • Anlamaman için embesil olman gerekiyor sanırım? Yazımda da belirttim yine söyleyeyim anlamazsan yine yazarım, anlayana kadar da yazmaya devam edeceğim…
    3 yıllık ücret = 750 dolar +%18 KDV (hesaplayamazsın diye yazayım 135 Dolar ) + Eğitim seti + havale ücreti = 950 dolar… Benim kazık yediğimi veya yalancı olduğumu söylemişsin ama embesil olduğunu unutmuşsun maalesef, arkadaşımdan kazık yemiş olsaydım burda o şekilde ifade ederdim ama sana giren kazığın boyutu hakkında hiçbir fikrin dahi yok. Yine yazımda devlete KDV vermediğini değil, senin gibi dolandırıcıların olduğu bu oluşumda devlete verilecek KDV yi cebe attıklarını ve bunun “arkadşın arkadaşına” yaptığını söyledim.
    Gelelim diğer konuya yani sizin işine gelince ahkam kestiğiniz işinize gelmeyince kaçtığınız, websitesi konusuna. Yazımda hep websitesinden bahsettiğimi söylemişsin, senin sattığın ürün armut olsaydı ve bunu beceremiyo olsaydın ARMUT tan bahsederdim. atanureryilmaz.com siteninde(!) ARMUT tan bir farkı olmadığı gerçeğini göz ardı edip devam edeyim açıklamalarıma…
    Yaptığınız şeyin ismine Saadet Zinciri değil Network Marketing diyorsunuz, biz “diğer şirketlerden kiralananlar ucuz olabilir biz site yapmasını da öğretiyoruz” diyip website sattığınızı hatta yapmasını öğrettiğinizi (!) iddia ediyorsunuz lâkin benim sürekli websitesinden bahsettiğimden rahatsız oluyorsunuz, neden acaba?
    Cevabı, website ile alakalı hiç bir bilgi ve donanıma sahip olmadan insanları site yapıyoruz öğreitiyoruz diye kandırdığınız için olabilir mi? Tüm sitelerinizin bir “BOK” a benzemediğinden olabilir mi yada? Mesela senin siten Allah bilir kaç senedir çalıştığın halde maşallah mükemmel bir site yapmışsın hatta içini açıp okudum çok aydınlandım, bu “Lorem ipsum dolar sit amet” derken tam olarak neyi kastettin?
    mega holdings saadet zinciri

    Siz de asıl işiniz olan websitesini tanıtacağınıza sürekli kazançtan bahsedip duruyorsunuz, sizin işinizde asıl olan kazanmak ise, hırsızlar dolandırıcılar, umut tacirleri de çok iyi kazanıyorlar. Yoksa siz de bu kategoriye girmeyesiniz?

 2. Bu piyasadaki bütün network marketing yapanlar biz saadet zinciri değiliz diyorlar . Ben zamanında dedim böle şeylerden bi hayır gelmez gelsede bi işe yaramaz çünkü ortada alınteri yok bi çalışma yok herşey yalan kandırmaca üzerine. kim daha çok kandırırsa o daha çok para kazanıyor…:D Bu arada kardeşim senin site üzerinde hack denemeleri yapabilir miyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir