Anasayfa / network marketing / Network Marketing Ve Bu Ticari Sisteme Yeni Başlayacaklar

Network Marketing Ve Bu Ticari Sisteme Yeni Başlayacaklar

Network Marketing Ve Bu Ticari Sisteme Yeni Başlayacaklar

Tahmin ediyorum birkaç gün önce telefonunuz çaldı; arayan kişi belki çok yakın bir arkadaşınızdı, belki de uzun zamandır sadece merhabanız olan biri. Önemli değil kim olduğu ama telefonda sesi çok heyecanlıydı, yeni bir ticari sistemle karşılaştığını (network marketing ), bunu seninle paylaşmak istediğini söylüyordu. Merakına engel olamadın ve ısrarla sordun nasıl bir sistem, ne işi, ne ticareti diye; o ısrarla telefonda ticaret konuşulmayacağını yüz yüze olması gerektiğini söyledi. Ve siz sunum toplantısından az önce çıktınız. Gerçek olamayacak kadar mükemmel gibi görünüyor değil mi ?

Ve siz aklınıza takılanları arkadaşınıza danışmak yerine internette araştırıp bu sayfamı ziyaret ettiniz ne şanslısınız ki benim siteme girip gerçek ve objektif bilgileri edineceksiniz..Çünkü arkadaşınız -kim olursa olsun – taraflı davranacağından size doğru bilgileri vermek yerine sadece geçiştirme sözlerle yönlendirme yapacaktır.

Multi Level Marketing (MLM) Nedir?

mega-holdings

Değişen ve gelişen çağda ticaret yapmadan hayallerimize ulaşmamıza imkan yok artık. Yeni yüzyılda kurallar değişiyor; yıllarca okula git, dersaneler, üniversite, KPSS derken bir şirkette “sadece hayatta kalacak kadar para” ile geçimini sağla! Kulağa ne kadar çılgınca geliyor öyle değil mi?

Eskiden ticaret yapabilmek için çok paraya ihtiyacımız vardı. Ya milyonlarca liran olacaktı ya da milyonda 1 şansın. Hadi dürüst olalım hiç birinizin, birçoğumuzun , bu kadar parası yok. Yine de bir ihtimal daha var o da müteşebbis yani girişimci olmaktır. Yani internet üzerinden hiç yapılmamış veya yapıldığı zaman gerçekten çok yararı olacağını düşündüğünüz bir fikriniz varsa veya internet ile alakalı da olmayabilir herhangi bir alanda herhangi birşeye yönelik yaptığınız proje sayesinde gerçekten birçok alan sizin projeniz sayesinde fayda sağlayacaksa uygun adımlarla ilerlerseniz yatırım alıp ilkbaşta ihtiyacınız olan maliyeti bir yatırımcı sayesinde kazanıp ticarete başlayabilirsiniz.

Network Marketing ile de ilkbaşta verdiğiniz para (çoğu firma özellikle Mega Holdings  ürün parası bu deniliyor ama ürün parasına eklenen ücretin daha fazlası eklenip ürün parası adı altında millete yutturuluyor. ) aldığınız ve tavsiye edeceğiniz ürünün parası olmuş oluyor.Bazıları da üyelik sistemi ile ilerleyip ilkbaşta çok düşük bir miktar ücret alıp kendi ürünlerinden satın aldırıyor.

Zaman Kaldıracı Nedir ?

Kaldıraç toplu işgücü ve takım çalışmasıdır. Hayatta 2 şekilde kaldıraç kurabilirsiniz.

1- Bize öğretilen şekilde; yani paranızla insan satın alarak:

Bir iş yeri açarsınız, fabrika olabileceği gibi okul da olabilir, bir giyim mağazası da olabilir. 100 kişiyi işe alırsınız ve onlara ay başlarında sabit bir maaş ödersiniz. Büyük ihtimalle bu maaş sadece hayatta kalabilecekleri kadar bir para olur. Bu düşük maaşlara katlanmaları için zaman içerisinde statü ile kandırır; bu çalışanların emekleri üzerinden sermayeyi siz koyduğunuz için büyük kazancı siz alırsınız.
Klasik mantıkta gün içerisinde zaman koyarsınız 8-10 saat, karşılığında maaş alırsınız. Çok kazanmak için gün içerisinde daha fazla çalışmanız gerektiğini düşünürsünüz ama patronunuz aslında daha az çalışarak sizin kazandığınızın 100 katını kazanmaktadır. Çünkü o sizin bildiğinizden farklı bir şey yapmaktadır; 40 kişi çalıştırsa iş yerinde, ve herkes 10 saat çalışsa 40 x 10 dan, o patron için, 1 günde 400 saatlik işgücü üretilir.

 

2- Network Marketing (Ağ Pazarlama) ile:

Network Marketing size bireysel ticaretinizi yapma fırsatı sunar. Özellikle MLM yani Multi Level Marketing (Çok Katmanlı Pazarlama) tam bir ekip işidir. 1 kişinin %100′ünü vermesindense 100 kişinin %1′ini vermesine dayanır.

Burada dikkat etmeniz gereken nokta yukarıda belirtilen klasik ticaret mantığının burada da işlememesidir. Çünkü çoğu network marketing firması distribütörlerine yukarıdaki gibi statü vaadiyle satış yapmalarını telkin ederler satış yapmaları için eğitimden ziyade insanları nasıl yönlendirebileceklerini öğretirler ama gerçek bir eğitim vermezler. Söylemlerinin çoğuda sadece Mustafa Denizli motivasyonu yani boş hava gazıdır.

Network Marketing çok hassas bir konudur. Artık network marketing firmaları kendilerini garantiye almak için üzerlerindeki sorumluklardan kurtulmak için topu distribütörlerine atarlar. Biz de hata yok distribütörün yaptığı yanlışı bize mal edemezsiniz diyerek işin içinden sıyrılırlar ve onlar sadece kazandığı paranın yapılan satışlarla ilgilenirler ve çoğu network marketing firması bünyesinde çalışıpta kendi hatalarından kaynaklı sorunlardan dolayı ayrılmış insanlara binaen  ” Onun yaptığı hata , siz yapmazsanız siz kazanırsınız” diyerek bünyesinde satış yapan diğer insanları raylarından çıkmaması için telkinde bulunurlar.

 

İşi Bilene Sorun:

Ticareti bilen , ticaretin içinden geçenler değildir sadece . Ticaretin içinde olupta ticaret yapmayı bilmeyen yığınla insan mevcut .

Klasik ticareti ve network marketing yapmış bir kardeşiniz,arkadaşınız olarak bana mail adresim üzerinden danılabilirsiniz.

Arkadaşlarınızın cevaplayamadığı her soru için ;

İletişim :  ahmet@ahmetkolcu.org

Umarım faydalı olmuşumdur.

Sevgilerimle…

Hakkında Ahmet Kolcu

Ahmet Kolcu , 1989 Gebze doğumlu olup İstanbulda ikamet etmektedir.

Bu Yazımı Okudunuz mu?

Düzenli Gelir Ne Değildir ?

Düzenli Gelir Hakkında Düzenli gelir  nedir ne değildir bunları anlatmadan önce siz okuyucularımdan elinize bir …

Bir Yorum

  1. İşe başlarken üstünde durulması gereken önemli bir konu. İyice okunması ve anlaşılması gerektiği kanaatindeyim. Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir