8 Ağustos, 2020, Cumartesi
Anasayfa / Kişisel Gelişim / Risk Al , Yenilmez Ol !

Risk Al , Yenilmez Ol !

Güvende olmak,aslında bir batıl inançtır.Doğaya aykırıdır.Tabiatta hiçbir canlı güvende olmadığı gibi insan da güvende değildir.Tehlikeden kaçınmanın güvenceyi sağlamadığı uzun vadede ortaya çıkar.Hayat ya gözü pek bir maceradır ya da hiçbirşey.Yüzünü [mark]değişime[/mark] dönmek ve kader karşısında [mark]özgür[/mark] ruhlar olarak yaşamak,işte yenilmezlik budur.

Yazıma Helen Keller ile alıntı yaparak başlamak istedim ve bunu genişleterek siz değerli okuyuculara risk almanın öneminden bahsetmek istiyorum.

Güvende olma düşüncesi insanın hayatını tümüyle ele geçirmişse ,bu,cesaretsizliğin yön verdiği bir hayattır;etkin değil [mark]edilgen[/mark] bir hayat..Kendi hedeflerimizi oluşturup,bu doğrultuda ilerlemek ve yaptığımızdan zevk almak yerine,saman kadar olsun tat vermeyen [mark]”güvenli”[/mark] işimizde kalmayı sürdürürüz. Hayatımızda tutkudan eser dahi yoktur ama [mark]hiç yoktan iyidir[/mark] ve en güzeli de alıştığımız gibi güvenlidir(!)..
Hiçbir riske girmeyerek; ya kaybedersem diye endişelenerek; dikkatleri üzerine çekmekten korkarak ; alışılmışı , âdet olunanı yaparak ve daima güvenlikli alanda kalarak maceralar ya-şa-na-maz!Macera içermeyen yaşama da yaşam denmez.
Yenilmez olmak istiyorsanız , cesaretsizlik zincirinizi kırın ve risk alın ! Risk alırken cahil riskinden bahsetmiyorum tabii ki. Cahil riskinden daha sonra bahsedeceğim..
Kendinize daima şu soruları sorun;Daha atılgan , daha dışa dönük olsaydım,hayallerimi gerçekleştirecek cesarete bugün şuanda sahip olsaydım ne yapardım ? Hayallerinizi bir kağıda yazın ve listeleyin lütfen..
Ve şimdi benimle birlikte tekrarlayın
Ha Gayret!

Cesaret !

Hakkında Ahmet Kolcu

Ahmet Kolcu , 1989 Gebze doğumlu olup İstanbulda ikamet etmektedir.

Bu Yazımı Okudunuz mu?

Her Girişimcinin Okuması Gereken 4 Kitap

Makale Başlıkları1 Girişimcinin Okuması Gereken 4 Kitap1.1 1. Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı1.2 2.Süpermen Türk Olsaydı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir