Anasayfa / Tanıtım Yazıları / Firmanıza Bir Şube Daha – E-Ticaret

Firmanıza Bir Şube Daha – E-Ticaret

Firmanızın Bir Şubesini Daha mı Açmak İstiyorsunuz?

Sahip olunan firmanın bir şubesini daha açmak, sunulan hizmeti birçok insana duyurmak her yöneticinin yegane hayalidir. Daha az masrafa, aynı zamanda daha az emek harcayarak sizlerde bir şube sahibi olmak istemez misiniz?

İşte tam bu noktada devreye e-ticaret siteleri girmektedir. E-ticaret siteleri sayesinde 7/24 hizmet vermeniz artık mümkündür.

E-ticaret Nedir?

E-ticaret sitesi, internet ortamında tüketicilerin bazı sistemler sayesinde gerçek veya sanal ürünleri para karşılığında satın almasına olanak tanıyan uzantılardır. E-ticaret bir nevi ticaretin elektronik versiyonu konumundadır. E-ticaret özellikle küçük ve orta ölçekli işletmeler için güzel bir imkandır.

Özellikle günümüzde önemini daha çok kavradığımız e-ticaret, tüketiciye ve üreticiye büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Üretici herhangi bir mekan ödemesi ve emek ödemesi yapmadan daha uygun yollardan internet sayesinde ürünlerini veya hizmetlerini satışa sunabilmektedir. Tüketici ise zaman harcamadan ve yorulmadan internet üzerinden yapacağı birkaç arama ile istediği ürüne veya hizmete kısa süre içinde ulaşabilmektedir.

E-ticaretin Yararlarından Kısaca Bahsedecek Olursak

E-ticaret sayesinde mevcut firmanın sahip olduğu internet sitesi üzerinden müşterisi ile 7/24 iletişim kurması olanağı oluşur. Yapılacak olan işlemler elektronik ortamda gerçekleştirildiği için, bireyin sadece saniyeleri harcanmış olur ve böylelikle zaman tasarrufu yapılır.

İnternet üzerinden yapılan satışlarda tüketici için daha fazla ürün çeşidi bulundurulmaktadır. E-ticaret kapsamında açılan internet şubelerinin normal mağaza masrafları gibi bir maddi yükü bulunmamaktadır. İnternet ortamında kolay kolay global dalgalanma gibi durumlar gerçekleşmeyeceğinden satıcının zarar etmesi çok düşük bir ihtimaldir.

Kuruluş Amacına Bakılmaksızın Bir E-ticaret Şirketi Nasıl Kurulur Diyorsanız Aşağı da Yer Alan Bilgileri Dikkatle Okuyunuz

E-ticaret sitesi kurmak için belirli vasıflara sahip olmanız gerekmemektedir. Dikkat edilmesi gereken birkaç nokta sayesinde sizlerde bir sanal ofise sahip olabilirsiniz. Bir E-ticaret sitesi kurmak için gerekenler 7 adım da  sınıflandırılabilir. Söz konusu adımlar, Platform seçimi, Kurulum maliyeti, Domain alma, cPanel kurma, SSL alma ve kurma, Tema satın alıp kurulumunu  gerçekleştirmedir. Bir e-ticaret sitesi kurulumu sırasında ödeyeceğiniz ücretlerde ortalama seviyededir. Site kurulumunu gerçekleştirirken uzmanlardan yardım almanız sizin yararınıza olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir