30 Mayıs, 2020, Cumartesi
Anasayfa / Wordpress / Woocommerce Cok Satanlar Bileseni (Aynı Kategoride )
woocommerce aynı kategoride cok satanlar bileşeni

Woocommerce Cok Satanlar Bileseni (Aynı Kategoride )

Woocommerce Cok Satanlar Bileseni – Alt Kategorilerde

Woocommerce  cok satanlar bileseni ile aynı kategorinin  farklı alt kategorilerindeki ürünlerin her bir sayfası için ayrı ayrı hangi ürünler en fazla satılmışsa o ürünlerin listesini göstermeye yarayan bileşendir. Eklenti değildir ,woocommerce eklentisine ait bir bileşendir.  Bu bileşeni kullanabilmek için woocommerce eklentisinin kurulu olması gerekmektedir. Eğer woocommerce eklentisi yüklü değilse Woocommerce Ticaret Eklentisi adlı makalemden ayrıntılı olarak bilgi alıp yükleyebilirsiniz.

Woocommerce çok satanlar bileşeni özelliğini biraz daha açıklamak gerekirse , bu bileşen ile seçtiğiniz bir kategoride (bileşenin ayarlarından bunu belirliyorsunuz ) bu kategorinin alt kategorilerine ait ürünlerde en çok hangi ürünler satılmışsa o alt kategoride en çok satılan ürünleri otomatik olarak sıralayacaktır.

Örneğin ; Kitap satışının yapıldığı bir siteye sahipsiniz diyelim.Sitenizde “Yabancı Kitaplar” adlı kategori ve bunun da “Bilim-Kurgu,Fantastik ,Aşk , Kişisel Gelişim” adlı alt kategorilerinin olduğunu farzedelim.Bu bileşeni yüklediniz ve bileşen ayarlarından da kategoriyi “Yabancı Kitaplar” kategorisi olarak ayarladınız. Bundan sonra ziyaretçiniz , bu kategorinin altında “Fantastik” kategorisine girdiğinde otomatik olarak Fantastik kategorisi altında en çok satılan kitapların listesini görebileceklerdir.

Bileşen Kurulumu

 

Bileşen kurulumu çok basit sadece gerekli eklenti olarak Woocommerce Ticaret Eklentisi sitenizde yüklü olması gerekmektedir.

Ayarları ;

Bileşeni normal eklenti gibi yükleyip aktifleştirdikten sonra ( Eklenti kurulumunu bilmeyenler Eklenti Nasıl Yüklenir?  adlı makalemden yararlanabilir ) Görünüm–>Bileşenler menüsünden Woocommerce Category Best Seller bileşenini “Single Product Sidebar” kısmına sürüklemeniz yeterli olacaktır.

Bileşen ayarlarından “Category Location” kısmını da istediğiniz kategori olarak ayarlayarak işlemi bitirmiş olursunuz.

woocommerce cok satanlar bileşeni
woocommerce cok satanlar bileşeni

 

 

DOWNLOAD

Hakkında Ahmet Kolcu

Ahmet Kolcu , 1989 Gebze doğumlu olup İstanbulda ikamet etmektedir.

Bu Yazımı Okudunuz mu?

WordPress 3.9 Beta 1 Yayınlandı !

WordPress 3.9 Beta 1 Yayınlandı ! WordPress 3.9 Beta 1 sürümü bugün itibariyle test aşamasına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir