Anasayfa / Wordpress / WordPress 3.6.1 Beta Sürümü Hazır !

WordPress 3.6.1 Beta Sürümü Hazır !

WordPress 3.6.1 Beta Sürümünü Duyurdu !

Bu sürüm şuanda hala geliştiriliyor ve WordPress ekibi bizlere direkt olarak bu sürüme yükseltmemizden uzak durmamızı söylüyor.Yalnızca test etmek için ve biraz yeniliklere oynamak için eklenti ile deneyebilirsiniz. Denemek için Test Eklentisi ni sitenize yükleyebilirsiniz veya dosyalara ulaşmak istiyorsanız buradan İndirebilirsiniz. Eklenti Kurmayı bilmiyorsanız Eklenti Yükleme yazıma göz atabilirsiniz.

WordPress ekibi yayınladığı açıklamalarında bizlere şunları söylüyor ;

Biz 3 aya yakın süredir bu sürümde yer alan tüm özellikleri tamamlama üzerinde çalışıyorduk.Bu sürüm daha önceki Beta sürümlerinden birazcık farklı.Biz ana özelliklerinin üzerinde çalıştığımız sürümü bitirmeden  Beta versiyonunu yayınlamamanın daha iyi olacağını sezdik.Bu beta sürümü Alfa değil , gerçek bir beta sürümüdür . Eğer bir WordPress eklenti geliştircisi veya WordPress Tema geliştirci iseniz veya WordPress Hosting sağlayıcısı iseniz ,kesinlikle kodlarınızı yeni sürüm ile uyumlu olup olmadığını gözden geçirme adına bu sürümü test etmelisiniz.Birçok hata düzeltildi ,bazı özellikler daha şık bir hale getirildi ama çok fazla kemik değişim yapılmadı.

Her zamanki gibi , eğer bu sürümde bir hata olduğunu düşünüyorsanız Alfa / Beta Alanı ndan konu açabilir ve bize iletebilirsiniz.

   3.6.1 Sürümüyle Gelen Yenilikler :

Twenty Thirteen Teması : Bu yıl WordPress ekibinin bizlere default tema olarak sunacağı tema Twenty Thirteen Temasıdır . Bu Tema diğerlerine göre , daha fazla renk içeriyor ve yeni konu formatını destekleyen Blog tarzı bir tema olacak.

Ses/Video Yenilikleri :  Bilgisayarınızda bulunan  video ve ses dosyaların ,ı 3.şahıs video ve ses sağlayıcılarına ihtiyac kalmaksızın konularınızda gösterebilirsiniz.

Otomatik Kaydedici :Konularınız artık yerel olarak otomatik  kaydedilecek. Browser’ınız çökse , bilgisayarınız bozulsa veya server’ınız kapansa bile konularınızı kaybetmeyeceksiniz.

Daha fazla ayrıntılı bilgi için yazının kaynağını okuyabilirsiniz.

Kaynak  : http://wordpress.org/news/2013/04/wordpress-3-6-beta-1/

Hakkında Ahmet Kolcu

Ahmet Kolcu , 1989 Gebze doğumlu olup İstanbulda ikamet etmektedir.

Bu Yazımı Okudunuz mu?

WordPress 3.9 Beta 1 Yayınlandı !

WordPress 3.9 Beta 1 Yayınlandı ! WordPress 3.9 Beta 1 sürümü bugün itibariyle test aşamasına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir