15 Temmuz, 2020, Çarşamba
Anasayfa / Wordpress / WordPress Bağış Yap Eklentisi : Smart Donations
wordpress bağış yap eklentisi

WordPress Bağış Yap Eklentisi : Smart Donations

WordPress Bağış Yap Eklentisi WordPress bağış yap eklentisi ile siz wordpress kullanıcıları sitenizde istediğiniz yazı altına veya sayfaya basit bir şekilde "Bağış Yap" butonu ekleyebilirsiniz. Smart donations eklentisinin diğerlerinden ayıran en önemli özelliği ise "bağış yap" buton gösteriminin farklı çeşitlerde olması ve yapılan bağışları tam zamanlı olarak gösterilmesidir(Bu takip özelliği sadece pro versiyonuna aittir).Wordpress bağış yapma eklentisini isterseniz yazılarınızda kısakod ile istersenizde sidebarınızda bir bileşen vasıtası ile kolayca gösterebilirsiniz. Şuan sadece paypal ve wepay ile bağış yapmayı destekleyen wordpress bağış yap eklentisi nin 4 farklı gösterim şekli vardır :, Klasik Bağış Yap : Klasik paypal veya wepay butonu ile gösterimidir.…

WordPress Bağış Yap Eklentisi

WordPress bağış yap eklentisi ile siz wordpress kullanıcıları sitenizde istediğiniz yazı altına veya sayfaya basit bir şekilde “Bağış Yap” butonu ekleyebilirsiniz. Smart donations eklentisinin diğerlerinden ayıran en önemli özelliği ise “bağış yap” buton gösteriminin farklı çeşitlerde olması ve yapılan bağışları tam zamanlı olarak gösterilmesidir(Bu takip özelliği sadece pro versiyonuna aittir).Wordpress bağış yapma eklentisini isterseniz yazılarınızda kısakod ile istersenizde sidebarınızda bir bileşen vasıtası ile kolayca gösterebilirsiniz.

Şuan sadece paypal ve wepay ile bağış yapmayı destekleyen wordpress bağış yap eklentisi nin 4 farklı gösterim şekli vardır :,

wordpress bağış yap eklentisi
wordpress bağış yap eklentisi

Klasik Bağış Yap :

wordpresss klasik bağış yap butonu
wordpresss klasik bağış yap butonu

Klasik paypal veya wepay butonu ile gösterimidir. Kullanıcı bu butona bastığında yeni bir sayfaya ( paypal veya wepay sayfası ) yönlendirilir ve buradan ne kadar ödeme yapmasını istiyorsa miktarı belirleyip ödeme yapar.

TextBox Gösterim :

Bağış Yap butonu ile birlikte bir yazı kutusuda aktif olur ve bağışçılar buradaki yazı kutusuna ne kadar bağış yapmak istediklerini yazıp direkt bağış yap butonuna basarlar ve bağışı kolayca gerçekleştirirler.

wordpress bağış yap butonu yazı gösterimi
wordpress bağış yap butonu yazı gösterimi

 

3’lü Bağış Butonu :

Kendi belirlediğiniz miktarlar ile hazırladığınız 3 butonu göstermek ile , ziyaretçilerinize sadece bu 3 lü miktardan birini seçerek bağış yapmasını sağlayabilirsiniz.

screenshot-4

 

Slider Bağış Butonu:

Sizin belirlediğiniz minimum ve maximum bağış miktarları arasında , bağışçı scroll yardımı ile minimum ve maximum arasından dilediği rakamı belirleyerek bağışını gerçekleştirir.

Bunn yanında bağışçı maximum bağış miktarına seçtiği anda yanındaki yüz ifadesi daha mutlu bir hal alır.

screenshot-5 (1)

PayPal, IPN uyarı sistemini desteklediği için tüm bağışları takip edebilirsiniz.Hedeflediğiniz bağış miktarına ne kadar ulaştığınızı ve periyodik olarak ne kadar bağış yapıldığını gösterebilirsiniz.

 

Eklenti Kurulumu

Eklenti kurulumu diğer eklentiler ile aynıdır. Bilmeyen arkadaşlar Eklenti Nasıl Yüklenir adlı makalemden yararlanabilirler.

Eklentiyi kurup aktifleştirdikten sonra dilerseniz bileşen yardımıyla sidebarınızda gösterebilirsiniz.

Dilerseniz de hazırlamış olduğunuz bağışçı ayarını [sdonation] bağışcı [/sdonation] kodları ile istediğiniz yazı içinde gösterebilirsiniz.

Dilerseniz bağış yap butonunu kendi kafanıza göre değiştirebilirsiniz. ;

screenshot-7

 

Daha fazla ayrıntılı bilgi için lütfen ziyaret ediniz ;Smart Donations

 

DOWNLOAD

Hakkında Ahmet Kolcu

Ahmet Kolcu , 1989 Gebze doğumlu olup İstanbulda ikamet etmektedir.

Bu Yazımı Okudunuz mu?

WordPress 3.9 Beta 1 Yayınlandı !

WordPress 3.9 Beta 1 Yayınlandı ! WordPress 3.9 Beta 1 sürümü bugün itibariyle test aşamasına …

3 Yorumlar

 1. granit küp taş

  paylaşım için teşekkürler

 2. Selamlar bunu herhangi bir sanal pos ile yapabilir miyiz. Paytr ile mesela ?

 3. Ahmet hocam merhaba.
  Paypal kapatıldığı için sanırım bu eklenti işimize yaramıyor artık.
  Derneğimiz için kullanacağız. Sanal posumuz var.
  1 haftadır araştırıyoruz, bize en mantıklı bu eklenti geldi: https://www.gri.net/wordpress-eklentileri/woocommerce-odeme-formu-olusturucu-bagis-eklentisi
  Sizin bir öneriniz var mıdır, saygılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir