Anasayfa / Wordpress / Wordpress Dersler / Woocommerce Katalog Modu Nasıl Yapılır?

Woocommerce Katalog Modu Nasıl Yapılır?

Woocommerce Katalog Modu Nasıl Yapılır?

Woocommerce katalog modu nasıl yapılır sorusundan önce buna neden ihtiyaç olduğunu anlatmaktan başlayalım. Ürünlerinizi tanıtmak amacıyla bir site yapmak istiyorsunuz, bunun için woocommerce eklentisinin  birkaç özelliğinden yararlanmak ama satış yapmak istemiyorsanız… Veya ürünlerinizi tanıtmak amacı ile tam istediğiniz gibi bir tema buldunuz tek sorun varki ürünlerinizi yerleştirdiğinizde satış özelliğini tema ayarlarından pasif hale getiremiyorsunuz. Bu ve buna benzer durumlarda woocommerce eklentisinde “satış” özelliğini devre dışı bırakmak için ne yapılmalıdır bunu göstereceğim.

1- Woocommerce Katalog Modu Eklentisi ile;

Woocommerce katalog görünümüne sadece bir eklenti yükleyip ufak ayarlarını düzenlemek ile kolaylıkla geçebilirsiniz. Eğer kod ile uğraşmak istemiyorsanız ve/veya eklentimi alırım keyfime bakarım düşüncesinde iseniz en makul yol eklentiyi indirip yüklemek ve ayarlarını düzenlemektir. Makalenin en sonunda ilgili dosyaya yönlendiren bağlantıyı bulabilirsiniz.

Woocommerce Katalog Modu Eklentisinin Avantajları

Bu eklentiyi kurup aktifleştirdikten sonra, “Sepete Ekle” butonu ve diğer ticaret özellikleri devre dışı olacak ve siteniz ürün tanıtım sitesine dönecektir.

Dilerseniz ürünlerinizi fiyat etiketini gösterebilir veya fiyatlarını da göstermeyebilirsiniz.

Ürünlerin fiyatları yerine müşterilerinize ” Fiyat Al”, “Teklif İste” gibi butonlar koyup ilgili ürün için fiyat talebinde bulunmalarını da bu eklenti ile sağlayabilirsiniz.

Woocommerce Katalog Modu Eklentisinin Dezavantajları

Eğer sitenizde hali hazırda çok fazla eklenti kullanıyorsanız yeni bir eklenti kurmamanızı tavsiye ederim. Çünkü her yeni eklenti yeni bir güvenlik açığını da yanında getirebilmekte. Ayrıca bazı eklentiler, kurmuş olduğunuz diğer eklentiler ile çakışıp sitenize zarar verebilmektedir.

2- Eklentisiz Woocommerce Katalog Modu Nasıl Yapılır?

Anlatıma başlamadan önce yapacağımız değişikliklerin ileriki güncellemeler ile kaybolmaması için Child Tema kullanmanızı, ve değişiklik yapacağımız dosyaların değişiklikten önce orjinallerinin yedeklerini almayı tavsiye ederim. Aksi taktirde mesuliyet kabul etmiyorum.

Bu anlatımları Child Tema içerisindeki CSS ve functions.php dosyalarında uygulayınız! Eğer temanızın bir child teması yoksa; Child tema oluşturmak için bu adresten yararlanabilirsiniz.

Şimdi altta yer alan kodu functions.php dosyasına ekliyoruz.


remove_action( 'woocommerce_after_shop_loop_item', 'woocommerce_template_loop_add_to_cart', 10 );

remove_action( 'woocommerce_single_product_summary', 'woocommerce_template_single_add_to_cart', 30 );

remove_action( 'woocommerce_simple_add_to_cart', 'woocommerce_simple_add_to_cart', 30 );

remove_action( 'woocommerce_grouped_add_to_cart', 'woocommerce_grouped_add_to_cart', 30 );

 İşlem tamamdır.

Daha fazla bilgi için beni takip etmeyi unutmayın, değerli yorumlarınız benim için önemlidir eksik etmeyiniz.

Sevgilerimle,

Woocommerce Katalog Modu Nasıl Yapılır? Woocommerce katalog modu nasıl yapılır sorusundan önce buna neden ihtiyaç olduğunu anlatmaktan başlayalım. Ürünlerinizi tanıtmak amacıyla bir site yapmak istiyorsunuz, bunun için woocommerce eklentisinin  birkaç özelliğinden yararlanmak ama satış yapmak istemiyorsanız... Veya ürünlerinizi tanıtmak amacı ile tam istediğiniz gibi bir tema buldunuz tek sorun varki ürünlerinizi yerleştirdiğinizde satış özelliğini tema ayarlarından pasif hale getiremiyorsunuz. Bu ve buna benzer durumlarda woocommerce eklentisinde "satış" özelliğini devre dışı bırakmak için ne yapılmalıdır bunu göstereceğim. 1- Woocommerce Katalog Modu Eklentisi ile; Woocommerce katalog görünümüne sadece bir eklenti yükleyip ufak ayarlarını düzenlemek ile kolaylıkla geçebilirsiniz. Eğer kod ile uğraşmak istemiyorsanız…

Makale Özeti

0

Bu makale, woocommerce eklentisinin ticaret özelliğini kapatma hakkındadır. Ürünlerinizi satış değil de sadece tanıtım amaçlı woocommerce eklentisini kullanmak isteyenler için hazırlanmıştır.

Eklentiyi İndir
User Rating: 5 ( 2 votes)

Hakkında Ahmet Kolcu

Ahmet Kolcu , 1989 Gebze doğumlu olup İstanbulda ikamet etmektedir.

Bu Yazımı Okudunuz mu?

WordPress Metin Editörüne Arkaplan Rengi Nasıl Eklenir?

Makale Başlıkları1 WordPress Metin Editörüne Arkaplan Rengi Nasıl Eklenir?1.1 Standart WordPress Metin Editörü1.2 WordPress Metin …

5 Yorumlar

  1. Teşekkürler tabela için hazır tabela modelelr,nde wordpress sitem için uyarlamayı düşünüyordum.. Eklenti için teşekkürler

  2. Kolay gelsin ionmag teması kullanıyorum. birkaç yere ürünler sekmes açmak istiyorum. yanlız woocomerce eklentisinin görünümü çok basi daha profesyonel ve ücretsiz nasıl düzenleyebilirim.

  3. merhabalar bunu yaptık ama bu kezde magaza kısmına geldıgımde spet içeriği ve sepet butonu var onu nasıl kadırabılrız

  4. mehmet palabıyık

    Kod için teşekkürler işime çok yaradı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir