Anasayfa / Wordpress / Wordpress Dersler / Woocommerce Varsayılan Sıralama Fonksiyonu Kaldırma

Woocommerce Varsayılan Sıralama Fonksiyonu Kaldırma

Woocommerce Varsayılan Sıralama Fonksiyonu Nasıl Kaldırılır?

Merhaba, bildiğiniz üzere woocommerce, wordpress tabanlı websiteleri için en ideal, en fazla geliştirilen e-ticaret eklentisidir.  Woocommerce eklentisini kurduğumuzda bazı standart e-ticaret özellikleri de bu kurulumla birlikte gelmektedir, bu özelliklerden birisi her e-ticaret sitesinde gördüğümüz ama muhtemelen pek fazla kullanmadığımız “Sıralama Fonksiyonu” dur.

woocommerce-varsayilan-siralamayi-kaldirma
Woocommerce varsayılan sıralama fonksiyonunu kaldırma

 

Özellikle bu fonksiyonunun gereksiz olduğunu düşünenler için veya böyle bir sıralamaya gerek duyulmayacak bir e-ticaret siteniz varsay veyahutta, ürünlerinizi satış amaçlı değil de sadece tanıtım amaçlı woocommerce (Woocommerce e-ticaret özelliğini nasıl kaldırılır, bu makalemden yararlanabilirsiniz) kullanıyorsanız bu özelliği kaldırmakta yarar vardır.

Woocommerce Varsayılan Sıralama Fonksiyonu Kaldırma

Woocommerce varsayılan sıralama fonksiyonu kaldırma işleminden önce değişiklik yapacağımız dosya/dosyaların mutlaka yedeklerini alınız!

functions.php dosyasına alttaki kodu ekleyip kaydedin. ( Tema güncellemeleri ile yapılan değişikliklerin kaybolmaması için child tema kullanınız. )

// Woocommerceden Varsayılan Sıralamayı Kaldırır
remove_action( 'woocommerce_before_shop_loop', 'woocommerce_catalog_ordering', 30 );

İşlem bu kadardır.

CSS ile bu bölümün görünürlüğünü kaldırmak ( display: none ile gizlemek) kalıcı bir çözüm olmadığı gibi gereksiz bir uygulamadır. Bu tip durumlarda en ideal çözüm fonksiyonunu özelliğini devre dışı bırakmaktır.

Soru veya sorunlarınızı yorum olarak belirtebilirsiniz.

Daha fazla bilgi için takip etmeyi ihmal etmeyin.

Sevgilerimle,

Woocommerce Varsayılan Sıralama Fonksiyonu Nasıl Kaldırılır? Merhaba, bildiğiniz üzere woocommerce, wordpress tabanlı websiteleri için en ideal, en fazla geliştirilen e-ticaret eklentisidir.  Woocommerce eklentisini kurduğumuzda bazı standart e-ticaret özellikleri de bu kurulumla birlikte gelmektedir, bu özelliklerden birisi her e-ticaret sitesinde gördüğümüz ama muhtemelen pek fazla kullanmadığımız "Sıralama Fonksiyonu" dur.   Özellikle bu fonksiyonunun gereksiz olduğunu düşünenler için veya böyle bir sıralamaya gerek duyulmayacak bir e-ticaret siteniz varsay veyahutta, ürünlerinizi satış amaçlı değil de sadece tanıtım amaçlı woocommerce (Woocommerce e-ticaret özelliğini nasıl kaldırılır, bu makalemden yararlanabilirsiniz) kullanıyorsanız bu özelliği kaldırmakta yarar vardır. Woocommerce Varsayılan Sıralama Fonksiyonu Kaldırma Woocommerce varsayılan sıralama fonksiyonu kaldırma işleminden önce…

Makale Özeti

0

Bu makale, woocommerce eklentisi ile gelen "Varsayılan Sıralama" özelliğinin nasıl kaldırılacağı hakkında bilgi içermektedir.

User Rating: 5 ( 6 votes)

Hakkında Ahmet Kolcu

Ahmet Kolcu , 1989 Gebze doğumlu olup İstanbulda ikamet etmektedir.

Bu Yazımı Okudunuz mu?

WordPress Metin Editörüne Arkaplan Rengi Nasıl Eklenir?

Makale Başlıkları1 WordPress Metin Editörüne Arkaplan Rengi Nasıl Eklenir?1.1 Standart WordPress Metin Editörü1.2 WordPress Metin …

9 Yorumlar

 1. Vitrin Temizlik

  verdiğiniz bilgi süper kodlama çok işime yaradı fakat bi çok konuda takıldım eklenti üzerinde ki düzenlemelerde kod hatta veriyor. sanırım ben beceremedim bilgi için teşekkürler

  • bu satırdan önce copyalarsan olu ?>

   remove_action( ‘woocommerce_before_shop_loop’, ‘woocommerce_catalog_ordering’, 30 ); ?>

 2. mrb iyi günler woocommerce ürünler kısmında bir ürüne tıkladığımda ürün hakkında yorumlar kısmı var. onu nasıl kaldırabilirim..

  • add_filter( 'woocommerce_product_tabs', 'wcs_woo_remove_reviews_tab', 98 );
   function wcs_woo_remove_reviews_tab($tabs) {
   unset($tabs['reviews']);
   return $tabs;
   }

   Yukarıdaki kodu tema klasörü içindeki functions.php dosyasının içine ekle ve kaydet.

 3. Teknik Servis Kocaeli

  Kodlamalar çok faydalı teşekkür ederim.

 4. Ben dediğiniz kodu ekliyorum ancak filtreleme kalkmıyor bunun nedeni ne olabilir?

 5. Merhaba en çok satılana göre sıralamak istersek ne yazmalıyız ?

 6. Merhabalar, sitedeki ürünleri (ikinci el cep telefonu satışı için) son çıkan modeller daha ön sıralarda olmasını , daha eskiden çıkan modellerin daha alt sıralarda çıkmasını istiyoruz. Bununla ilgili nasıl bir düzenleme, algoritma, plugin, ya da seçenek kullanabiliriz. Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir