Anasayfa / Wordpress / WordPrezi Eklentisi
wordprezi eklentisi

WordPrezi Eklentisi

WordPrezi Nedir ?

WordPrezi , WordPress altyapısını kullanan websitelere Prezi sitesinde oluşturduğunuz sunumları direkt olarak yayınlayabilmenize olanak sağlayan mükemmel bir eklentidir. Word ve Prezi kelimeleri ile WordPress’in nüansına benzetilerek bir isim türetilmiştir.

Neden Prezi ?

Prezi.com sizin mükemmel sunumlar hazırlamanıza fırsat verir hemde ücretsiz olarak. Bu sunumlarınızı da diğer insanlara sunmanın en iyi yolu kendi websiteniz üzerinden göstermektir. Bu yüzden bu eklenti iki büyük platformu birbirine etengre ederek çok iyi bir işin altına imzasını atmış.

Eklenti Kurulumu

WordPress diğer eklenti kurulumları ile bu eklentinin kurulumu aynıdır.

Eklenti Ayarı

Eklentinin hiçbir ekstra ayarı yoktur. Yükleyip aktifleştirmeniz yeterlidir.

WordPrezi Kullanımı

Kullanımı gayet basittir. Prezi.com dan yapmış olduğunuz sunumun URL adresini ;

[prezi url="prezi URL adresi"]

yukarıdaki gibi yapıp WordPress Yazılardan Metn editörü formatında yazıp yayınlayabilirsiniz.Dilerseniz sunumun boyut ayarlarını da değiştirebilirsiniz.

Örnek Kullanım Kodu

[prezi url="http://prezi.com/ebosu8kq6vjn/embed-prezi-into-wordpress/" width="600" height="430" zoom_freely="N"]

 
DOWNLOAD
WordPrezi Nedir ? WordPrezi , WordPress altyapısını kullanan websitelere Prezi sitesinde oluşturduğunuz sunumları direkt olarak yayınlayabilmenize olanak sağlayan mükemmel bir eklentidir. Word ve Prezi kelimeleri ile WordPress'in nüansına benzetilerek bir isim türetilmiştir. Neden Prezi ? Prezi.com sizin mükemmel sunumlar hazırlamanıza fırsat verir hemde ücretsiz olarak. Bu sunumlarınızı da diğer insanlara sunmanın en iyi yolu kendi websiteniz üzerinden göstermektir. Bu yüzden bu eklenti iki büyük platformu birbirine etengre ederek çok iyi bir işin altına imzasını atmış. Eklenti Kurulumu WordPress diğer eklenti kurulumları ile bu eklentinin kurulumu aynıdır. Eklenti Ayarı Eklentinin hiçbir ekstra ayarı yoktur. Yükleyip aktifleştirmeniz yeterlidir. WordPrezi Kullanımı Kullanımı gayet…

Review Overview

Eklenti Kurulumu Kolaylığı
Eklenti Ayar Kolaylığı
Eklenti Sahibinin Desteği
Konu Orjinalliği

User Rating: 4.85 ( 1 votes)

Hakkında Ahmet Kolcu

Ahmet Kolcu , 1989 Gebze doğumlu olup İstanbulda ikamet etmektedir.

Bu Yazımı Okudunuz mu?

WordPress 3.9 Beta 1 Yayınlandı !

WordPress 3.9 Beta 1 Yayınlandı ! WordPress 3.9 Beta 1 sürümü bugün itibariyle test aşamasına …

Bir Yorum

  1. çağlayan adliyesi emlak

    Tebrikler. Sayenizde prezi ile hazırladığımız sunumlarımızı wordpress sitelerimizde de ziyaretçilerimize kolayca aktarabileceğiz. Prezi çok uzun ve ayrıntılı sunumlar için hala powerpoint cazip dursa da, özellikle okullarda öğrencilere zorunlu olarak yaptırılan 5-10 dakikalık sunumlar için prezi şahane bir alternatif olarak gün geçtikçe daha çok insan tarafından terch ediliyor. Bunun en büyük sebebi ise bence, en kötü sunumları bile zevkli ve harika bir hale getirebiliyor olması.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir